Notowania

rosja
26.05.2013 15:37

Występ ponad 4-tysięcznego chóru w Petersburgu

Profesjonaliści i amatorzy z petersburskich chórów - łącznie 4335 osób - śpiewali przed wielotysięczną publicznością na schodach największej prawosławnej świątyni w tym mieście - soboru św. Izaaka.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Anosmia/CC BY 2.0/Flickr)

Ponad 4 tys. rosyjskich śpiewaków i śpiewaczek dało dziś w Petersburgu koncert pod gołym niebem, zamierzając ustanowić światowy rekord w kategorii największego chóru.

Profesjonaliści i amatorzy z niemal wszystkich petersburskich chórów - łącznie 4335 osób - śpiewali przed wielotysięczną publicznością na schodach największej prawosławnej świątyni w tym mieście - soboru św. Izaaka.

Mimo podającego z przerwami deszczu gigantyczny chór odśpiewał 14 pieśni - popularnych i patriotycznych utworów rosyjskich i radzieckich, łącznie z hymnem na cześć zwycięstwa w drugiej wojnie światowej.

Czytaj więcej w Money.pl
Pussy Riot ukrywają się. Odwołały koncert Kobiety miały w maskach wystąpić na festiwalu w Helsinkach.
Będzie kolejny koncert Beyonce w Polsce? Artystka zaskoczyła zgromadzonych przed sceną fanów, którzy z niedowierzaniem patrzyli jak schodzi do nich z estrady. Szczęśliwcy mogli zdobyć autograf gwiazdy i uścisnąć jej rękę.
Krwawy zamach w Rosji. To samobóczyni W stolicy Dagestanu, w powietrze wysadziła się dwukrotna wdowa po islamskich bojownikach, zlikwidowanych przez służby bezpieczeństwa.
Tagi: rosja, chór, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz