Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
policja
22.09.2012 17:44

Wzywał do ucięcia głowy redaktorowi "Charlie Hebdo"

Prokuratura wszczęła śledztwo po zapoznaniu się z groźbami zamieszczonymi na jednym z internetowych forów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jason Cartwright/CC/Flickr)

Specjalna jednostka francuskiej policji zatrzymała w sobotę w La Rochelle ok. 40-letniego mężczyznę, który w internecie wzywał do ucięcia głowy redaktorowi odpowiedzialnemu za opublikowanie przez tygodnik satyryczny _ Charlie Hebdo _ karykatur proroka Mahometa.

Prokuratura wszczęła śledztwo po zapoznaniu się z groźbami zamieszczonymi na jednym z internetowych forów. Znany z sarkastycznego humoru tygodnik _ Charlie Hebdo _ opublikował w środę rysunki przedstawiające m.in. nagiego Mahometa.

Tym samym pismo zaostrzyło trwający od zeszłego tygodnia konflikt, wywołany nakręconym w USA antyislamskim filmem _ Niewinność muzułmanów _, który przedstawia Mahometa jako oszusta i kobieciarza, aprobującego molestowanie seksualne dzieci. Film wywołał w świecie muzułmańskim falę gwałtownych antyamerykańskich protestów, w których zginęło kilkadziesiąt osób.

Okładka najnowszego wydania _ Charlie Hebdo _ przedstawia muzułmanina na wózku inwalidzkim pchanym przez ortodoksyjnego żyda, mówiących: _ Nie wolno sobie drwić _. Na górze widnieje napis _ Nietykalni 2 _, będący nawiązaniem do popularnego filmu o podobnym tytule.

Czytaj więcej o zamieszkach w świecie muzułmańskim
Kolejna prowokacja w kierunku muzułmanów Okładka najnowszego Charlie Hebdo, dostępna już w internecie, przedstawia muzułmanina na wózku inwalidzkim pchanym przez ortodoksyjnego żyda, mówiących: Nie wolno sobie drwić.
Wstrząsający akt zastraszenia. Pełno krwi Nieznani sprawcy powiesili dwa świńskie łby przed meczetem w Montauban w południowej Francji
Kolejny zamach. Nie żyje policjant i 6 żołnierzy Według anonimowych przedstawicieli władz, grupa około sześciu napastników zaatakowała obóz pakistańskiego wojska dziś nad ranem.
Tagi: policja, francja, muzułmanie, karykatura, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz