Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kongres pis
29.06.2013 13:23

Z rządem nie można rozmawiać. Premier to tchórz i kłamca

- Dziś zjawia się pod kordonem BOR-u, policji, ochroniarzy i obraduje co będzie lepsze dla naszej ojczyzny - mówił Piotr Duda, szef Solidarności podczas kongresu PiS.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter Poland)

Z rządem Donalda Tuska nie można rozmawiać; premier to tchórz i kłamca - powiedział dziś szef NSZZ _ Solidarność Piotr Duda, który był gościem kongresu PiS . _

_ Delegaci kongresu przywitali Dudę okrzykiem: Solidarność; jego przemówienie było wielokrotnie przerywane brawami. _

_ _Z rządem Donalda Tuska rozmawiać nie można. My, jako związek zawodowy Solidarność rozmawiać nie będziemy" - zadeklarował Duda.

_ Premier obecnego rządu to tchórz i kłamca _ - powiedział szef Solidarności wzbudzając aplauz sali.

Wyjaśnił, że po strajku generalnym na Śląsku komitet strajkowy prosił premiera o spotkanie. _ Nie przyjechał. A dzisiaj zjawia się pod kordonem BOR-u, policji, ochroniarzy, płotu na wysokość dwóch metrów i obraduje co będzie lepsze dla naszej ojczyzny _ - zaznaczył, nawiązując do sobotniej konwencji PO w Chorzowie.

_ Premier naszego rządu mówi, że w naszym kraju prowadzony jest dialog społeczny. Kłamie. Nie jest prowadzony. Najlepszym przykładem, jest to, że wszystkie reprezentatywne związki wyszły z ostatniego posiedzenia Komisji Trójstronnej _ - mówił Duda.

Podkreślił, że NSZZ _ Solidarność _ przygotowuje się do protestów we wrześniu. _ My już z tym rządem rozmawiać nie będziemy. Im szybciej ten rząd skończy na śmietniku historii, tym lepiej dla Polski i polskich pracowników _ - oświadczył.

Poprosił delegatów o poparcie postulatów Solidarności, m.in. zmianę ustawy o płacy minimalnej oraz o obniżenie wieku emerytalnego.

_ Władze sprawujecie w imieniu społeczeństwa, dla społeczeństwa, a nie przeciwko społeczeństwu. Nie popełnijcie tego błędu. Proszę, aby widzieć w waszej polityce obywatela, człowieka, pracownika _ - apelował do delegatów Duda.

W swoim wystąpieniu przekonywał, że liberalna polityka się zużyła. Zwrócił też uwagę, że w Polsce po 1989 roku nie odbyło się żadne referendum ogólnokrajowe z inicjatywy obywateli. _ To trzeba zmienić _ - podkreślił.

Zaznaczył, że z polskiego pracownika próbuje się zrobić niewolnika m.in. nie przestrzegając standardów dotyczących czasu pracy.

_ Czarę goryczy przelała przyjęta ustawa o elastycznym czasie pracy. Stajemy się pracownikami na rozkaz, niewolnikami we własnym kraju _ - zaznaczył szef _ S _.

Na zakończenie przeprosił delegatów, że musi opuścić kongres ponieważ udaje się do Śląskiego Wkurzonego Miasteczka - manifestacji związkowców skupionych w Międzyzwiązkowym Komitecie Protestacyjno-Strajkowym, który był organizatorem marcowego strajku generalnego w regionie. Związkowcy protestują przed halą w Chorzowie gdzie odbywa się konwencja PO.

_ To nie jest impreza biletowana, ale tam trzeba znać hasło. Hasło jest: "na szczaw", a odzew: "i na mirabelki" _ - zażartował, nawiązując do wypowiedzi posła PO Stefana Niesiołowskiego.

Czytaj więcej w Money.pl
Kongres PiS. "Wiemy, co robić i mamy odwagę" _ - Nie możemy dalej dać się okradać obcym lichwiarzom. Warunkiem zmiany w Polsce jest odejście rządu _ - powiedział Jarosław Kaczyński.
Konwencja PO. Dziś decyzja o wyborach w partii Wciąż nie wiadomo, czy o funkcję przewodniczącego będzie ubiegał się Grzegorz Schetyna. Niewykluczone, że decyzję w tej sprawie ogłosi dzisiaj.
Rozpoczęła się konwencja PO. "To dobry znak" _ - Często pretensje do nas mają zawodowi zadymiarze _ - powiedział premier. - _ Nie powinniśmy ustąpić przed tymi, którzy chcą dialog zamienić w pesymizm i awanturę. _
Tagi: kongres pis, duda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz