Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Z tunezyjskich więzień wyszło 800 osób

0
Podziel się:

Nowy premier wypuszcza więźniów politycznych. W ostatnich dniach prezydentury zamknął ich Ben Ali.

Z tunezyjskich więzień wyszło 800 osób
(PAP/EPA)

- _ Wszyscy więźniowie polityczni w Tunezji zostali zwolnieni _ - poinformował adwokat Samir Ben Omar, sekretarz generalny Międzynarodowego Stowarzyszenia Wsparcia Więźniów Politycznych.

_ - Łącznie od wtorku wieczorem na wolności znalazło się około 800 więźniów _ - dodał Ben Omar. Więźniów zwolniono na podstawie amnestii generalnej, ogłoszonej 20 stycznia przez tunezyjski rząd, sześć dni po upadku reżimu prezydenta Zina el-Abidina Ben Alego.

Omar dodał, że wśród zwolnionych jest Saber Rogoubi, skazany w nierzetelnym procesie na karę śmierci za działania terrorystyczne. Wraz z 29 mężczyznami zatrzymano go w grudniu 2006 roku pod zarzutem spisku w celu obalenia rządu oraz przynależności do organizacji terrorystycznej. Amnesty International uważała, że proces opierał się na zeznaniach wymuszonych torturami na Rogoubim i jego współoskarżonych.

Do obalenia Ben Alego, sprawującego władzę w Tunezji żelazną ręką od 23 lat, doprowadziły kilkudniowe protesty, w których według ONZ zginęło 219 osób. Ben Ali rozwiązał rząd i opuścił kraj. Jego obowiązki przejął tymczasowo premier Mohammed Ghannuszi.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/55/t131127.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tunezyjski;watek;ale;dymisji;nie;bedzie,195,0,767171.html) Tunezyjski wątek. Ale dymisji nie będzie Szefowa MSZ Francji jest oskarżana o powiązania z biznesmenem z kręgu obalonego prezydenta.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/76/t130124.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zamrozone;konta;bylego;prezydenta;tunezji,176,0,762544.html) Zamrożone konta byłego prezydenta Tunezji Ben Ali uciekł 14 stycznia z Tunezji. Także jego żona - Leila Trabelsi - opuściła kraj.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/34/t129826.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/po;jasminowej;rewolucji;wolne;wybory,48,0,761648.html) Po jaśminowej rewolucji wolne wybory Pierwsze wolne wybory w Tunezji zostaną zorganizowane przez niezależne ciało.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)