Notowania

broń chemiczna w syrii
26.08.2013 06:12

Za atak gazowy odpowiadają władze Syrii

Szef francuskiego MSZ Laurent Fabius nie ma żadnych wątpliwości w tej sprawie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Marie-Lan Nguyen/CC/wikipedia)

Szef francuskiego MSZ Laurent Fabius powiedział, że _ nie ma żadnych wątpliwości _, iż za atak z użyciem broni chemicznej na przedmieściach Damaszku ponosi odpowiedzialność Assad. Wcześniej sugerował to prezydent Francji Francois Hollande.

- _ Wszystkie informacje, jakimi dysponujemy, sprowadzają się do tego, że doszło do masakry z użyciem broni chemicznej i że reżim Baszara el-Asada jest za to odpowiedzialny _ - powiedział minister spraw zagranicznych Francji na konferencji prasowej w Jerozolimie.

Wcześniej w niedzielę prezydent Francji wskazywał, że istnieje cały szereg dowodów, że 21 sierpnia w Syrii dokonano ataku chemicznego i że wszystko skłania do wniosku, że odpowiedzialne są władze Syrii.

Organizacja Lekarze bez Granic poinformowała w sobotę, że do szpitali w rejonie Damaszku trafiło od środy około 3600 osób z objawami neurotoksycznymi i że 355 z nich zmarło.

Czytaj więcej w Money.pl
Francja przekonana o winie wojsk Assada Szacuje się, że w wojnie domowej w Syrii, trwającej od ponad 2 lat, życie straciło ponad 100 tysięcy osób.
Wyjaśni się ważna sprawa dotycząca Syrii Władze francuskie badają próbki substancji pobranych w Syrii przez dziennikarzy dziennika "Le Monde".
ONZ zbada sprawę użycia broni chemicznej Syryjscy rebelianci zaprzeczyli, jakoby użyli broni chemicznej pod Aleppo, o co oskarżyła ich strona rządowa.
Tagi: broń chemiczna w syrii, syria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz