Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pontyfikat franciszka
14.01.2014 22:51

Za co prezydent USA podziwia papieża?

Prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama spotka się z papieżem Franciszkiem w najbliższej przyszłości - poinformował dzisiaj rzecznik Białego Domu Jay Carney.

Podziel się
Dodaj komentarz
(The U.S. Army/CC/Flickr)

Prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama spotka się z papieżem Franciszkiem _ w najbliższej przyszłości _ - poinformował dzisiaj rzecznik Białego Domu Jay Carney. Daty spotkania, na które - jak powiedział rzecznik - prezydent się cieszy, nie podał.

Na początku grudnia amerykański prezydent w wypowiedzi na temat zwalczania ubóstwa mówił z atencją o papieżu Franciszku i przywołał papieską adhortację apostolską _ Evangelii gaudium _ (Radość Ewangelii) z 26 listopada. Obama mówił o pokorze i empatii Franciszka.

W wywiadzie dla telewizji CNBC określił papieża Franciszka jako kogoś, kto swoją osobą _ ucieleśnia nauczanie Chrystusa . - Bardzo duże wrażenie wywarły na mnie wypowiedzi papieża. Nie na jakiś konkretny temat, ale przede wszystkim dlatego, że jest to ktoś, kto ucieleśnia nauczanie Chrystusa _ - powiedział prezydent.

Franciszek według Obamy reprezentuje _ niewiarygodną pokorę, poczucie empatii dla małych, dla biednych. I jest kimś, kto myśli, by najpierw podejść do ludzi, a nie ich odpychać; by znaleźć to, co jest w nich dobre _.

_ Tego ducha, poczucie miłości i jedności (papież) wydaje się okazywać nie tylko w słowach, ale także działaniami. W przypadku przywódcy religijnego w ogóle jest to to coś, co podziwiam _ - podsumował Obama.

Przywódca USA spotkał się w początkach swojej pierwszej kadencji, w lipcu 2009 roku, z poprzednikiem Franciszka na Stolicy Piotrowej, papieżem Benedyktem XVI.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: pontyfikat franciszka, papież, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz