Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna w libii
31.08.2011 07:28

Zacieśnia się pętla wokół Kaddafiego

Siły wierne dyktatorowi bronią się już tylko w jego rodzinnej Syrcie i w Sabhie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Libijscy powstańcy dają siłom Kaddafiego czas na poddanie się do 3 września. Po tym, jak rebelianci zdobyli Trypolis, lojaliści bronią się już tylko w rodzinnym mieście dyktatora Syrcie oraz w położonej na południu Sabhie.

Powstańcze władze Libii zażądały ponadto od Algierii ekstradycji żony i trójki dzieci pułkownika Kaddafiego. Wojskowi dowódcy rebeliantów ogłosili też, że od początku konfliktu w Libii zginęło co najmniej 50 tysięcy osób.

Synowie Kaddafiego chcą się poddać. Zobacz materiał Al Jazeery:

Tymczasem sekretarz generalny ONZ wezwał społeczność międzynarodową do udzielania natychmiastowej pomocy humanitarnej Libii. _ - Chciałbym, aby współpracownicy ONZ jak najszybciej znaleźli się w tym kraju _ - powiedział Ban Ki Mun na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ.

_ - Cierpienie narodu libijskiego musi się skończyć _ - stwierdził Ban Ki Mun, dodając, że szczególnie ważne jest zaopatrzenie w wodę, także do celów sanitarnych. Sekretarz generalny ONZ z zadowoleniem przyjął decyzję Rady Bezpieczeństwa o odblokowaniu 1,5 miliarda dolarów z _ zamrożonego _ majątku Muammara Kaddafiego i przeznaczenie tych pieniędzy na pomoc humanitarną dla Libii.

Ban Ki Mun poinformował, że ONZ wysłała już do tego kraju 45 ton leków. Jutro sekretarz generalny ONZ weźmie udział w Paryżu w międzynarodowej konferencji poświęconej Libii.

Czytaj więcej o wojnie w Libii w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/133/t135301.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/otwarto;wiezienia;kaddafiego;brakuje;50;tys;osob,197,0,898757.html) Brakuje 50 tys. osób. Zostały zamordowane? Liczbę ludzi aresztowanych w ostatnich miesiącach przez reżim szacuje się na 57-60 tysięcy osób.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/242/t80882.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaddafi;sie;lamie;jest;gotow;do;rozmow,80,0,898640.html) Kaddafi się łamie? Jest gotów do rozmów Syn dyktatora potwierdził chęć wstrzymania walk. Narodowa Rada Libijska odmawia negocjacji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/235/t155115.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaddafi;to;byl;tylko;odwrot;taktyczny,111,0,896111.html) Kaddafi: To był tylko odwrót taktyczny Dyktator zapowiada walkę aż do śmierci. Jego zwolennicy utrzymują, że kontrolują Trypolis.
Tagi: wojna w libii, libia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz