Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zaginięcie hakera w Watykanie. Lombardi dementuje plotki

0
Podziel się:

- Konsultanci są na swoich miejscach, nie zaginęli - powiedział rzecznik Watykanu, nie ujawniając żadnych szczegółów.

Zaginięcie hakera w Watykanie. Lombardi dementuje plotki
(AP/Fotolink/East News)

Watykan zdementował doniesienia dziennika _ La Repubblica _ o rzekomym zaginięciu 36-letniego byłego hakera, który pracuje za Spiżową Bramą jako ekspert ds. bezpieczeństwa systemu informatycznego i zna wszystkie kody dostępu do tamtejszej sieci.

Rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi oświadczył, komentując informacje rzymskiej gazety: _ Jestem zdumiony. Sprawdziłem wszystko, by znaleźć jakiś punkt zaczepienia i nie znalazłem absolutnie niczego. Dementuję te doniesienia jako całkowicie bezpodstawne _.

Ksiądz Lombardi powiedział, że sprawdził te wiadomości w Gubernatoracie Państwa Watykańskiego i żandarmerii. - _ Mogę tylko powiedzieć, że artykuł nie ma nic wspólnego z rzeczywistością _ - dodał.

_ - Konsultanci są na swoich miejscach, nie zaginęli _ - stwierdził watykański rzecznik, nie podając żadnych innych szczegółów._ La Repubblica _ napisała, że były haker, którego nazywa _ inżynierem papieża _, ma dostęp do całej watykańskiej sieci komputerowej, e-maili, korespondencji.

Ponadto gazeta twierdzi, że to on stworzył najnowocześniejszy na świecie, lepszy niż ma CIA, system informatyczny wraz z zabezpieczeniami.

Ten _ geniusz informatyki _ - podkreśla - zna wszystkie loginy, hasła i największe sekrety Watykanu, także sprawy, które w ostatnich miesiącach stały się powodem skandalu, związanego z masowym wyciekiem poufnych dokumentów, m.in. tajnej korespondencji dyplomatycznej, zarówno z apartamentu Benedykta XVI, jak i z Sekretariatu Stanu.

Według gazety były haker jest jedyną osobą, która - gdyby chciała - mogłaby włamać się do watykańskiego systemu komputerowego i przywłaszczyć sobie wszystkie cenne dane i dokumenty.

Zauważa się, że historia tego człowieka to jedna z najbardziej chronionych tajemnic w Watykanie. Gazeta ujawnia, że specjalista zaledwie kilka lat temu był hakerem, potrafiącym złamać wszystkie watykańskie zabezpieczenia. To jego jako najzdolniejszego zatrudniono następnie, by wzmocnić ochronę danych Stolicy Apostolskiej i stworzyć wokół jej systemu komputerowego prawdziwą _ zaporę ogniową _.

Podczas spotkania z dziennikarzami ksiądz Lombardi poinformował też, że w tym tygodniu nie odbędą się przesłuchania kamerdynera papieża Paolo Gabriele, aresztowanego 23 maja pod zarzutem kradzieży tajnych dokumentów. Rzecznik Stolicy Apostolskiej wyjaśnił, że majordomus nadal przebywa w celi w gmachu watykańskiej żandarmerii. Sędzia wstrzymał się na razie z wydaniem decyzji w sprawie wniosku o umieszczenie kamerdynera w areszcie domowym, o co zabiegają jego adwokaci.

Czytaj więcej w Money.pl
Haker zaginął w Watykanie. To on zna kody To on stworzył w podziemiach Pałacu Apostolskiego system komputerowy wraz z całą siecią zabezpieczeń, lepszy od CIA.
Poseł ostro: Polska kondominium Watykanu - _ Polska stała się watykańskim kondominium _- powiedział Roman Kotliński z Ruchu Palikota.
"Nie liczy się prawda, ale tylko sensacja" Benedykt XVI zachęcił do sprzeciwu wobec kultury i mentalności, w której nie liczy się prawda, lecz tylko sensacja, oszczerstwa i kłamstwo, a pod płaszczykiem moralizmu sieje się zniszczenie.
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)