Notowania

zakajew
24.09.2010 08:21

Zakajew będzie się starał o polską wizę

Czeczenowi wciąż grozi areszt, prokuratura odwołała się od wyroku sądu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Supernak)

Ahmed Zakajew złoży dziś wniosek o polską wizę - poinformował konsul honorowy czeczeńskiej Republiki Iczkeria, Adam Borowski.

Jak dodał - przebywający w Wielkiej Brytanii Ahmed Zakajew oczekuje pozytywnej decyzji. Adam Borowski wyraził nadzieję, że procedura przyznania wizy odbędzie się w trybie przyśpieszonym

Jak podkreślił Adam Borowski, gdyby Ahmedowi Zakajewowi odmówiono wizy - oznaczałoby to odmowę przez Polskę prawa do obrony. Wczoraj Prokuratura Okręgowa w Warszawie poinformowała, że pisze zażalenie od decyzji sądu w sprawie aresztowania Ahmeda Zakajewa.

W zeszły piątek sąd oddalił wniosek o aresztowanie na 40 dni Zakajewa - szefa emigracyjnego rządu Czeczenii. Czeczeński działacz, który od czwartku do poniedziałku przebywał w Polsce, jest ścigany przez Rosję międzynarodowym listem gończym. W piątek rano Zakajew, który przyjechał na Światowy Kongres Narodu Czeczeńskiego w Pułtusku zostałm, zatrzymany przez policję. Tego samego dnia sąd orzekł, że powinien być wypuszczony na wolność. W poniedziałek czeczeński działacz wyjechał z Polski do Wielkiej Brytanii, gdzie mieszka.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/118/t110966.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rosjanie;oficjalnie;zazadali;wydania;zakajewa,131,0,678787.html) Rosjanie oficjalnie zażądali wydania Zakajewa Rosyjska prokuratura generalna zaznacza, że jest on oskarżony o ciężkie przestępstwa.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/26/t110874.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ahmed;zakajew;zaryzykuje;i;przyjedzie;do;polski,63,0,676415.html) Ahmed Zakajew zaryzykuje i przyjedzie do Polski Wizytę poszukiwanego przez Rosjan Czeczena zapowiada jego pełnomocnik.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/119/t110967.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/moskwa;liczyla;na;to;ze;polska;wyda;zakajewa,230,0,677862.html) Moskwa liczyła na to, że Polska wyda Zakajewa Rosyjskie media o decyzji polskiego sądu w sprawie Zakajewa.
Tagi: zakajew, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz