Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zakaz budowy meczetu ucieszy islamskich radykałów

0
Podziel się:

To opinia imama Feisala Abdula Raufa.

Zakaz budowy meczetu ucieszy islamskich radykałów
(PAP/EPA)

Wstrzymanie budowy meczetu niedaleko od Strefy Zero - miejsca ataku na wieżowce World Trade Center z 11 września 2001 roku - będzie tylko na rękę islamskim radykałom - ostrzegł w środę wieczorem w telewizji CNN wpływowy nowojorski imam Feisal Abdul Rauf.

Jego zdaniem decyzja o zatrzymaniu budowy może spowodować, że wzrośnie zagrożenie atakami terrorystycznymi na amerykańskie obiekty. -_ Nagłówki w świecie muzułmańskim będą pisały, że zaatakowany został islam _ - uważa Rauf.

Wstrzymanie planów budowy meczetu będzie postrzegane przez islamistów na całym świecie, jako poniżanie islamu i spowoduje zwiększenie zagrożenia dla rzekomo antymuzułmańskich Stanów Zjednoczonych - ostrzegł imam.

Zobacz, jak wygląda amerykańska debata nad budową meczetu (ITNNews, ang.):

Twierdzi on, że sprawa ta stała się obecnie kwestią bezpieczeństwa narodowego. Jednocześnie Rauf przyznał, że był zaskoczony powszechnym wzburzeniem, jakie wywołały w USA plany budowy meczetu w tym miejscu.

Z opublikowanych wczoraj przez dziennik _ Washington Post _ i telewizję ABC News sondaży wynika, że dwie trzecie Amerykanów jest przeciwko wybudowaniu meczetu zaledwie kilka ulic od miejsca, w którym dziewięć lat temu w zamachu przeprowadzonym przez islamskich terrorystów zginęły 2752 osoby.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/141/t89997.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/szef;wojsk;nato;spalenie;koranu;moze;narazic;wojska,44,0,671788.html) Szef wojsk NATO: Spalenie Koranu może narazić wojska Gen. Petraeus jest przeciw akcji pastora z Florydy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/65/t85569.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/obama;nie;martwi;sie;ze;uwazaja;go;za;muzulmanina,211,0,667347.html) Obama nie martwi się, że uważają go za muzułmanina Prezydent USA nie zamierza dementować plotek na ten temat.
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)