Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zamach w Afganistanie. Napastnik nie żyje

0
Podziel się:

Sprawca w mundurze afgańskich sił bezpieczeństwa zastrzelił dzisiaj trzech żołnierzy Międzynarodowych Sił Wsparcia Bezpieczeństwa.

Zamach w Afganistanie. Napastnik nie żyje
(Kate Holt /eyevine/EAST NEWS)
bELyWLTp

Sprawca w mundurze afgańskich sił bezpieczeństwa zastrzelił dzisiaj trzech żołnierzy Międzynarodowych Sił Wsparcia Bezpieczeństwa (ISAF) w prowincji Paktia na wschodzie Afganistanu. Siły ISAF nie ujawniły narodowości zabitych ani okoliczności zajścia.

Agencja Reutera odnotowuje, że był to pierwszy taki atak od kilku miesięcy. W 2012 roku w atakach, których sprawcami byli ludzie w mundurach sił Afganistanu zginęło ponad 60 żołnierzy ISAF.

Rzecznik ministerstwa obrony Afganistanu generał Zahir Azimi poinformował, że żołnierze afgańscy zastrzelili napastnika. Z kolei przedstawiciel MSW powiedział, że nie ustalono, czy napastnik był żołnierzem, czy przebranym w mundur talibem.

bELyWLTr
Czytaj więcej w Money.pl
Talib nr 2 na wolności. Kto go wypuścił? Według Islamabadu uwolnienie Baradara ma na celu ułatwienie procesu pokojowego w Afganistanie wobec zbliżania się terminu wycofania stamtąd amerykańskich żołnierzy w 2014 roku.
Zasadzka na policjantów. Zginęło ich 18 Żadne ugrupowanie rebelianckie nie przyznało się do zorganizowania zasadzki; policjanci zostali zaatakowani podczas powrotu z operacji.
Afganistan: Kto po Hamidzie Karzaju? W Afganistanie rozpoczęła się walka o schedę po ustępującym prezydencie.
bELyWLTS
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)