Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zamach w Afganistanie. Nie żyją żołnierze NATO

0
Podziel się:

Do ataku przyznali się talibowie.

Zamach w Afganistanie. Nie żyją żołnierze NATO
(Kate Holt /eyevine/EAST NEWS)
bFfJqwgR

Co najmniej czterech żołnierzy zginęło w zamachu samobójczym w rejonie Bagram na wschodzie Afganistanu - poinformowało dowództwo Międzynarodowych Sił Wsparcia Bezpieczeństwa (ISAF). Do ataku przyznali się talibowie.

Wcześniej policja z prowincji Parwan informowała, że w ataku zamachowca samobójcy zginęło sześciu żołnierzy NATO, 10 cywilów i dwóch policjantów.

_ - Dwa dni temu z okolicznej wioski ostrzelano bazę wojskową w Bagram i dziś rano pojechała tam grupa Afgańczyków i żołnierzy ISAF, aby zbadać sprawę. (...) Na miejscu był jednak zamachowiec samobójca, który zdetonował ładunki wybuchowe ukryte w motocyklu, w wyniku czego zginęło 10 cywilów, dwóch policjantów i sześciu żołnierzy ISAF _ - powiedział Ziaul Rahman Sajedhili z lokalnej policji.

bFfJqwgT

Informacji tych nie potwierdziło NATO, które w specjalnym oświadczeniu podkreśliło, że w zamachu zginęło czterech żołnierzy sojuszu.

NATO w czerwcu 2013 roku zakończyło przekazywanie kontroli nad bezpieczeństwem prowincji siłom afgańskim. Od tamtej pory wojska sojuszu zapewniają jedynie szkolenia i wsparcie, głównie lotnicze. Do końca 2014 roku Afganistan ma opuścić większość oddziałów międzynarodowych.

Czytaj więcej w Money.pl
Amerykanie poparli akcję przeciwko prorosyjskim rebeliantom Obama i Hollande wezwali prezydenta Putina, by ten naciskał na separatystów w sprawie podjęcia dialogu z ukraińskimi władzami.
Izrael bombarduje. Dostało się też Niemcom Według rzecznika izraelskiej armii, to dopiero początek operacji przeciwko Palestyńczykom. .
Sponsorzy separatystów mogą stracić aktywa To propozycja gubernatora obwodu dniepropietrowskiego Ihora Kołomojskiego.
bFfJqwhu
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)