Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
terroryzm w afganistanie
27.02.2012 08:54

Zamach w Afganistanie. Zabili cywili, bo Amerykanie spalili Koran

To był atak odwetowy za to, że Amerykanie spalili Koran. Zobacz, kto ucierpiał.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Co najmniej dziewięć osób zginęło, a siedem zostało rannych w zamachu samobójczym na lotnisku w Dżalalabadzie, na wschodzie Afganistanu, gdzie znajduje się ważna baza NATO.

Według policji prowincji Nangarhar, zabici to sześciu cywilów, dwaj strażnicy i żołnierz. Rzecznik NATO poinformował, że w zamachu nie zginął żaden z żołnierzy międzynarodowych sił.

Zamachowiec-samobójca po świcie podjechał pod bramę lotniska, które obsługuje zarówno cywilne, jak i międzynarodowe wojskowe samoloty, i zdetonował _ bardzo potężny _ ładunek wybuchowy - podała policja.

Do przeprowadzenia zamachu przyznali się talibowie. Poinformowali, że była to zemsta za spalenie ksiąg Koranu w bazie NATO sprzed tygodnia.

W nocy z poniedziałku na wtorek egzemplarze Koranu skonfiskowane więźniom w amerykańskiej bazie wojskowej Bagram, ok. 60 km na północny wschód od Kabulu, zostały spalone, ponieważ Amerykanie obawiali się, że za ich pośrednictwem osadzeni przekazują sobie wiadomości.

Bilans trwających od tygodnia antyamerykańskich protestów przeciwko spaleniu świętej księgi islamu to 30 zabitych i około 200 rannych.

Czytaj więcej o Afganistanie
On odpowiada za śmierć Polaków na misji? Podejrzany Mashahud został zatrzymany podczas próby ucieczki.
Kolejny zamach w Afganistanie. Są ofiary Dowództwo ISAF nie podaje szczegółów. Do zamachu bombowego doszło na wschodzie kraju, gdzie stacjonują Amerykanie.
Obiecał, że ich smierć nie pójdzie na marne W zamachu w tym kraju zginęło pięciu wojskowych z 20. Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej.
Tagi: terroryzm w afganistanie, zamach, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz