Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zamach w Afganistanie. Zabili cywili, bo Amerykanie spalili Koran

0
Podziel się:

To był atak odwetowy za to, że Amerykanie spalili Koran. Zobacz, kto ucierpiał.

Zamach w Afganistanie. Zabili cywili, bo Amerykanie spalili Koran
(PAP/EPA)
bFfJAvsR

Co najmniej dziewięć osób zginęło, a siedem zostało rannych w zamachu samobójczym na lotnisku w Dżalalabadzie, na wschodzie Afganistanu, gdzie znajduje się ważna baza NATO.

Według policji prowincji Nangarhar, zabici to sześciu cywilów, dwaj strażnicy i żołnierz. Rzecznik NATO poinformował, że w zamachu nie zginął żaden z żołnierzy międzynarodowych sił.

Zamachowiec-samobójca po świcie podjechał pod bramę lotniska, które obsługuje zarówno cywilne, jak i międzynarodowe wojskowe samoloty, i zdetonował _ bardzo potężny _ ładunek wybuchowy - podała policja.

bFfJAvsT

Do przeprowadzenia zamachu przyznali się talibowie. Poinformowali, że była to zemsta za spalenie ksiąg Koranu w bazie NATO sprzed tygodnia.

W nocy z poniedziałku na wtorek egzemplarze Koranu skonfiskowane więźniom w amerykańskiej bazie wojskowej Bagram, ok. 60 km na północny wschód od Kabulu, zostały spalone, ponieważ Amerykanie obawiali się, że za ich pośrednictwem osadzeni przekazują sobie wiadomości.

Bilans trwających od tygodnia antyamerykańskich protestów przeciwko spaleniu świętej księgi islamu to 30 zabitych i około 200 rannych.

Czytaj więcej o Afganistanie
On odpowiada za śmierć Polaków na misji? Podejrzany Mashahud został zatrzymany podczas próby ucieczki.
Kolejny zamach w Afganistanie. Są ofiary Dowództwo ISAF nie podaje szczegółów. Do zamachu bombowego doszło na wschodzie kraju, gdzie stacjonują Amerykanie.
Obiecał, że ich smierć nie pójdzie na marne W zamachu w tym kraju zginęło pięciu wojskowych z 20. Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej.
bFfJAvtu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)