Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zamach w Bostonie: Carnajew odzyskał przytomność

0
Podziel się:

Według telewizji NBC, powołującej się funkcjonariuszy federalnych, 19-letni Carnajew, mimo rany gardła uniemożliwiającej mu mówienie, zaczął odpowiadać na pytania.

Zdjęcia zamachowców, zarejestrowane przez kamery przemysłowe
Zdjęcia zamachowców, zarejestrowane przez kamery przemysłowe (PAP/EPA/DOMINICK REUTER)
bEJjqTbF

Podejrzany o przeprowadzenie zamachów w Bostonie Dżochar Carnajew odzyskał wczoraj wieczorem przytomność i zaczął pisemnie odpowiadać na pytania - poinformowały niektóre amerykańskie media. Inne podają, że jest nadal nieprzytomny. FBI krytykowana jest za brak czujności.

Według telewizji NBC, powołującej się funkcjonariuszy federalnych, 19-letni Carnajew, mimo rany gardła uniemożliwiającej mu mówienie, zaczął odpowiadać na pytania.

Natomiast telewizja ABC twierdzi, że Carnajew odpowiada _ sporadycznie _ na piśmie. Śledczy usiłują dowiedzieć się czy on i jego starszy brat Tamerlan, który zginął w strzelaninie z policją, mieli wspólników oraz czy mieli jakieś inne bomby, których nie użyli.

bEJjqTbH

Jednak według telewizji CNN, Carnajew został poddany intubacji i jest pod wpływem środków nasennych. Ma przebywać w tym samym szpitalu, w którym leczone są ofiary zamachów na mecie maratonu. CBS twierdzi, że Carnajew został dwukrotnie ranny i stracił dużo krwi.

Wcześniej szef policji w Bostonie Ed Davis wyraził przekonanie, że bracia Carnajewowie dysponowali _ bombami i granatami domowej roboty _ i zamierzali dokonać dalszych zamachów.

Tymczasem Federalne Biuro Śledcze znalazło się w ogniu krytyki za brak nadzoru nad Tamerlanem po jego powrocie do Bostonu z Rosji w lipcu tego roku. - _ Jest wiele pytań wymagających odpowiedzi. Dlaczego nie został przesłuchany po przyjeździe? I co się stało w Czeczenii, co mogło wpłynąć na jego radykalizację _ - powiedział demokratyczny senator Charles Schumer.

Według innego senatora Lindsaya Grahama, FBI _ pominęło _ kwestie, które powinny zwrócić jego uwagę._ - Tamerlan odwiedzał strony internetowe, na których mówi się o zabijaniu Amerykanów, wyraźnie formułował radykalne idee, odwiedzał rejony opanowane przez radykalizm islamski _ - wyliczał.

bEJjqTbN

Władze rosyjskie oświadczyły wczoraj, że nie znalazły żadnych związków między braćmi Carnajewami a rebeliantami kaukaskimi. AFP pisze, że dowództwo rebeliantów w Dagestanie opublikowało komunikat stwierdzający, że rebelianci _ nie prowadzą działań militarnych przeciwko Stanom Zjednoczonym _.

Czytaj więcej w Money.pl
Dżochar Carnajew nie będzie mógł mówić? 19-latek, podejrzany o przygotowanie zamachów w Bostonie, ma poważne obrażenia szyi i gardła.
Oskarżony o zamach w Bostonie bez prawa... Prokuratura zamierza wykorzystać klauzulę, która dopuszcza przesunięcie w czasie odczytania oskarżonemu ostrzeżenia...
Nowe ustalenia w sprawie z Bostonu Komendant główny policji w podbostońskim Watertown podał szczegóły zatrzymania młodszego z braci.
bEJjqTci
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)