Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zamach w Kabulu. Wśród ofiar kobiety i dzieci

0
Podziel się

Ataki potępił na wspólnej konferencji z kanclerz Niemiec Angelą Merkel przebywający w Berlinie prezydent Afganistanu.

Zamach w Kabulu. Wśród ofiar kobiety i dzieci
(PAP/EPA)
bDnMRrGt

**Co najmniej 54 osoby zginęły, a 150 zostało rannych w wybuchu, do którego doszło niedaleko szyickiej świątyni w Kabulu - poinformowały afgańskie władze, na które powołuje się agencja AFP. Prezydent Afganistanu Hamid Karzaj ostro potępił atak.

Wśród zabitych są kobiety i dzieci. Według przedstawiciela policji w Kabulu, nie jest jasne, kto przeprowadził atak; na razie nikt do niego się nie przyznał. Setki osób zebrały się w świątyni w Kabulu z okazji święta Aszura, upamiętniającego męczeńską śmierć imama Husejna - syna protoplasty szyizmu, imama Alego i zarazem wnuka proroka Mahometa.

Wkrótce potem do wybuchu doszło też niedaleko głównego meczetu w Mazar-i-Szarif na północy Afganistanu. Eksplodował rower-pułapka; w incydencie tym zginęły cztery osoby, a 17 zostało rannych.

bDnMRrGv

Ataki potępił na wspólnej konferencji z kanclerz Niemiec Angelą Merkel przebywający w Berlinie prezydent Afganistanu. - _ Po raz pierwszy doszło do tak strasznego ataku terrorystycznego podczas tak ważnego święta religijnego _ - powiedział prezydent Karzaj.

Jak oceniła niemiecka kanclerz, wydarzenia te pokazują, _ że trzeba jeszcze ciężko pracować, by móc zagwarantować bezpieczeństwo w Afganistanie . Oba incydenty potępili talibowie, nazywając je brutalnym działaniem wrogów. _ - Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o wybuchach w Kabulu i Mazar-i-Szarif, gdzie zginęli ludzie wskutek niehumanitarnej i antyislamskiej działalności wrogów _ - napisał rzecznik talibów w oświadczeniu wysłanym e-mailem. - Islamski Emirat zdecydowanie potępia tak okrutny, masowy i antyislamski atak _ - dodał rzecznik.

Czytaj więcej na temat zamachów w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/169/t137641.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zamachowiec;w;ministerstwie;sa;ofiary,182,0,814262.html) Zamachowiec w ministerstwie. Są ofiary Zamachowiec-samobójca przebrany w mundur armii afgańskiej wtargnął do ministerstwa obrony w Kabulu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/7/t125191.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wybuch;kolo;kwatery;policji;w;kandaharze,128,0,733312.html) Wybuch koło kwatery policji w Kandaharze W zamachu użyto samochodu wyładowanego materiałami wybuchowymi.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/197/t156357.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zmasowany;atak;na;dzielnice;dyplomatow;w;kabulu,58,0,908090.html) Rakietami w dyplomatów w centrum Kabulu Talibowie zaatakowali dzielnicę ambasad, kierując ogień rakietowy i maszynowy m.in. na ambasadę USA i siedzibę NATO.
bDnMRrGW
Źródło:
KOMENTARZE
(0)