Notowania

wiadmomości
04.06.2012 07:30

Zamach w tokijskim metrze. Aresztowano kobietę

Zatrzymana przyznała się do udziału w produkcji sarinu, gazu bojowego, którego użyto do ataku, ale nie do udziału w zamachu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)
Plakat ze zdjęciem poszukiwanych członków AUM Shinrikyo

*Po 17 latach poszukiwań policja aresztowała członkinię Aum Najwyższa Prawda, sekty odpowiedzialnej za zamach w tokijskim metrze. Jak poinformowały japońskie media, 40-letnią kobietę zatrzymano na przedmieściach Tokio. *

Agencja Kyodo podała, powołując się na policję, że kobieta przyznała się do udziału w produkcji sarinu, gazu bojowego, którego użyto do ataku, ale nie do udziału w zamachu.

  1. marca 1995 roku, w wyniku rozpuszczenia w tokijskim metrze sarinu zginęło 13 osób a ponad 6 tysięcy uległo ciężkiemu zatruciu. Guru sekty Shoko Asahara i 12 jego zwolenników zostało skazanych za zamach w Tokio i inne zabójstwa na karę śmierci. Wyroków jednak nie wykonano.
Czytaj więcej w Money.pl
Najwyższa wieża telekomunikacyjna świata W Tokio zostanie otwarta we wtorek najwyższa na świecie wieża telekomunikacyjna.
Gwałtowne trzęsienie ziemi, ale bez ofiar W Tokio zatrzęsły się budynki. Nie przerwano jednak rozgrywek piłkarskich na Stadionie Narodowym.
Tokio oszczędza prąd. Idą do pracy wcześniej Władze japońskiej stolicy liczą, że dzięki wcześniejszemu rozpoczęciu dnia pracy uda się zmniejszyć zużycie elektryczności.
Tagi: wiadmomości, wiadomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz