Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zamach we Francji. Otoczyli podejrzanego

0
Podziel się:

Policjanci otoczyli dom, w którym ukrywa się mężczyzna podejrzany o zabicie czterech osób w Tuluzie.

Zamach we Francji. Otoczyli podejrzanego
(PAP/EPA)

[aktualizacja: 11:26]

Mężczyzna podejrzany o dokonanie morderstw we Francji, zapowiedział, iż podda się dzisiaj po południu. Trwa oblężenie domu w Tuluzie, w którym się zabarykadował. wcześniej 24-latek otworzył ogień do policji. Dwóch policjantów zostało rannych.

Francuski minister spraw wewnętrznych Claude Guent ostrzegł jednak, że należy deklarację poddania się traktować z wielką ostrożnością, gdyż jest to człowiek zdeterminowany. Minister poinformował, że podejrzany wyrzucił przez okno pistolet typu Colt, ale ma ze sobą cały arsenał, w tym Kałasznikowa i automatyczny pistolet Uzi, a także inną broń.

Guenant powiedział, że celem służb jest zatrzymanie podejrzanego żywego, tak by móc postawić go przed sądem.

_ - Obecnie negocjuje on z funkcjonariuszem policji i powiedział, choć nie wiem, czy to prawda, że zamierza poddać się południu _ - relacjonował szef MSW. Powiedział, że na początku trwała wymiana ognia, ale obecnie mężczyzna już nie strzela _ i nie stanowi już zagrożenia _. - _ Pozostajemy czujni _ - zastrzegł. Szef MSW poinformował też, że zostaną zbadane ewentualne związki podejrzanego z innymi osobami.

Policja poinformowała, że mężczyzna podejrzany o ostatnie akty terroru w Tuluzie i Montauban, nazywa się Mohammed Merah i pochodzi z Algierii. Podkreślono jednocześnie, że Merah był już wcześniej karany, za złamanie prawa podczas pobytu w Afganistanie.

Policja wpadła na jego trop zwracając uwagę na adres internetowy odpowiedzi przesłanej na ogłoszenie żołnierza chcącego sprzedać motocykl. To była pierwsza ofiara terrorysty.

Mężczyzna twierdzi, że zabójstwo trzech żołnierzy było odwetem za udział armii francuskiej w operacjach w Afganistanie. Natomiast dzieci przed szkołą żydowską zamordował w odwecie za śmierć dzieci palestyńskich. Mężczyzna mówi, że jest mudżahedinem prowadzącym _ świętą wojnę _ i, że należy do Al- Kaidy. Przeszedł szkolenia wojskowe w Pakistanie i w Jemenie.

Uznanie tych zabójstw za akty terrorystyczne wynika z faktu, że _ stworzyły one klimat zastraszenia i paniki _ - powiedział w poniedziałek AFP przedstawiciel sądu wyspecjalizowanego w sprawach związanych z terroryzmem.

W ramach czerwonego alertu, który ogłoszono we Francji, wzmocnioną ochronę otrzymały wszystkie budynki żydowskie i muzułmańskie, miejsca kultu, szkoły i placówki handlowe należące do powyższych mniejszości religijnych. Siły bezpieczeństwa wzmocniły patrole i stan gotowości na dworcach, lotniskach, stacjach metra oraz w obiektach wojskowych - pisze _ L'Express _.

Dodatkowe jednostki zmotoryzowane zostały również rozlokowane _ w miejscach publicznych i na najważniejszych osiach komunikacyjnych regionu _ - poinformował w poniedziałek wieczorem minister spraw wewnętrznych Francji Claude Gueant.

Czytaj więcej o zamachu we Francji
Minuta ciszy w szkołach w całej Europie - _ Byłoby pięknie, gdyby jutro także wszystkie szkoły we Włoszech i w całej Europie zatrzymały się na minutę _ - powiedział redaktor naczelny dziennika _ La Stampa _.
Seryjny zabójca sfilmował swoją zbrodnię? Francuska policja łączy wczorajszą tragedię w Tuluzie z innymi zabójstwami.
_ Jesteście ludem Szatana, czeka was piekło _ To był seryjny zabójca. Już od tygodnia obawiano się, że zaatakuje ponownie.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)