Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zamachy w Iraku. Samobójca zabił 50 osób

0
Podziel się:

Zamachowiec zdetonował w Bagdadzie materiał wybuchowy ukryty w samochodzie - informują iracka policja i źródła medyczne.

Zamachy w Iraku. Samobójca zabił 50 osób
(Polaris Images/East News)
bFfLkwEl

Do 50 wzrosła liczba zabitych w dzisiejszym zamachu bombowym w Bagdadzie, którego celem byli uczestnicy uroczystości pogrzebowej, zebrani w namiocie w szyickiej dzielnicy Bagdadu - Mieście Sadra - informuje policja i źródła medyczne.

aktualizacja: 18:34

Pierwsze doniesienia mówiły o 25 zabitych. Reuters pisze, powołując się na policję, że najpierw koło namiotu z żałobnikami wybuchł samochód pułapka, następnie zamachowiec samobójca zdetonował materiał wybuchowy ukryty w innym samochodzie, a kiedy na miejsce przybyła policja i straż pożarna, nastąpiła trzecia eksplozja.

bFfLkwEn

Rosnąca fala przemocy na tle wyznaniowym w Iraku rodzi obawy, że kraj ten może ponownie pogrążyć się w krwawym konflikcie wewnętrznym, jak w latach 2006-2007. Od końca ubiegłego roku sunnici, oskarżający zdominowany przez szyitów rząd o próbę ich zmarginalizowania, organizują antyrządowe demonstracje, a sunniccy rebelianci nasilają akty przemocy.

Czytaj więcej w Money.pl
Terroryści w centrum handlowym. Ponad 25 ofiar! Zamaskowani napastnicy strzelali i rzucili granaty ręczne. Nie wiadomo dokładnie, ilu ich jest. Według świadków, dokonywali egzekucji.
Zasadzka na policjantów. Zginęło ich 18 Żadne ugrupowanie rebelianckie nie przyznało się do zorganizowania zasadzki; policjanci zostali zaatakowani podczas powrotu z operacji.
Al-Kaida chce wykrwawić Amerykę Zawahiri podkreślił, że mudżahedini mogą pokonać Amerykę, dokonując ataków na jej terytorium.
bFfLkwEO
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)