Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zamachy w Nigerii. Boko Haram ma na swym koncie już tysiące ofiar

0
Podziel się:

Ponad stu ludzi zginęło przedwczoraj w północno-wschodniej Nigerii w atakach przypisywanych islamistom powiązanym z ruchem Boko Haram - poinformował wczoraj przedstawiciel nigeryjskich władz.

Zamachy w Nigerii. Boko Haram ma na swym koncie już tysiące ofiar
(AP/Fotolink/East News)

Ponad stu ludzi zginęło przedwczoraj w północno-wschodniej Nigerii w atakach przypisywanych islamistom powiązanym z ruchem Boko Haram - poinformował wczoraj przedstawiciel nigeryjskich władz.

_ Według informacji, które otrzymałem ze wsi Izghe, 106 osób, wśród nich jedna starsza kobieta, zostało zabitych przez napastników, których podejrzewa się o przynależność do Boko Haram _ - powiedział reprezentujący region senator Ali Ndume.

Nigeria dzieli się na chrześcijańskie południe i muzułmańską północ. Boko Haram od 2009 roku prowadzi zbrojną walkę o przekształcenie kraju lub przynajmniej części jej terytorium w radykalne państwo islamskie. Wraz z innymi organizacjami ekstremistycznymi i kryminalnymi stanowi główne zagrożenie dla wewnętrznej stabilności zasobnej w ropę naftową Nigerii.

Położona w stanie Borno wieś Izghe zamieszkana jest głównie przez ludność chrześcijańską. W prowincji i dwóch innych sąsiadujących od maja 2013 roku obowiązuje stan wyjątkowy z powodu wywołanej przez islamistów rebelii.

Boko Haram ma na swym koncie już tysiące ofiar._ - Sześćdziesięciu zabitych już pochowaliśmy, a pozostali wkrótce będą pochowani _ - dodał senator Ndume. _ Ataki są coraz częstsze i coraz bardziej krwawe _ - podkreślił.

Jeden ze świadków, któremu udało się uciec, relacjonował, że napastnicy chodzili od domu do domu i szukali ukrywających się ludzi. _ Przyjechali sześcioma ciężarówkami i na kilku motorach. Mieli na sobie wojskowe mundury _ - mówił. - _ Kazali mężczyznom zebrać się w jednym miejscu i zaczęli masakrę _.

Czytaj więcej w Money.pl

  • [ ( http://static1.money.pl/i/h/250/m246010.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/terroryzm;w;iraku;od;poczatku;stycznia;zginelo;ponad;900;osob,64,0,1468736.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Od początku stycznia zabili ponad 900 osób
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/247/m274167.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zamachy;w;afganistanie;beda;kontynuowane,243,0,1329651.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Talibowie grożą dalszymi zamachami. Gdzie?
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/234/m204778.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/terroryzm;w;egipcie;coraz;czestszy,208,0,1479120.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Koreańczycy ofiarami zamachu w Egipcie
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/64/m204096.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/terroryzm;w;tunezji;policja;nasila;kontrole;osob;w;nikabach,197,0,1478597.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Tunezyjska policja zapowiada kontrole
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)