Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zamieszki w Szwecji. Rany policjant

0
Podziel się:

To już czwarta noc zamieszek w południowej części Sztokholmu. Tak jak podczas trzech poprzednich młodzi ludzie podpalali samochody i obrzucali policjantów kamieniami.

Zamieszki w Szwecji. Rany policjant
(Photodeus/CC/Flickr)

Na przedmieściach Sztokholmu doszło w nocy ze środy na czwartek do kolejnych starć młodzieży z policją. Jak poinformowała szwedzka agencja TT, zamieszki wybuchły także w innym mieście, Malmoe.

To już czwarta noc zamieszek w południowej części Sztokholmu. Tak jak podczas trzech poprzednich młodzi ludzie podpalali samochody i obrzucali policjantów kamieniami. Według agencji TT, obszar objęty zamieszkami rozszerzył się na kolejne dzielnice i podstołeczne miejscowości.

W starciach ranny został co najmniej jeden policjant, a do aresztu trafiło pięciu uczestników zamieszek. Doszło także do podpalenia posterunku policji. Pożar został jednak szybko ugaszony.

W nocy ze środy na czwartek zamieszki wybuchły także w innym szwedzkim mieście, Malmoe. Tam podpalono co najmniej trzy samochody.

Pretekstem do zajść było zastrzelenie 13 maja przez policję 69-latka w Husby na zachodnich przedmieściach stolicy Szwecji. W Sztokholmie zamieszki szybko rozprzestrzeniły się na imigranckie dzielnice Skaerholmen, Fittja oraz Norsborg, położone na południe od centrum stolicy Szwecji. Na tych przedmieściach mieszka również wielu imigrantów z Polski.

Według ekspertów, wydarzenia mają związek z wysokim bezrobociem wśród młodzieży w tych dzielnicach. W Husby, gdzie w niedzielę wybuchły zamieszki, aż 20 proc. nastolatków nie pracuje ani się nie uczy.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/178/m271026.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/zamieszki;w;szwecji;przez;zabojstwo,159,0,1309343.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Zamieszki w Szwecji. Przez zabójstwo Grupy młodzieży zaatakowały policjantów w dzielnicy Husby na przedmieściu Sztokholmu, podpaliły również samochody i budynek parkingu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/212/m271316.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/zamieszki;w;sztokholmie;w;tej;dzielnicy;mieszkaja;tez;polacy,3,0,1310979.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Zamieszki w Szwecji. Tu mieszkają Polacy Pretekstem do zajść było zastrzelenie 13 maja przez policję 69-latka w Husby na zachodnich przedmieściach Sztokholmu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/176/m271280.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zamieszki;w;chile;po;protescie;w;sprawie;bezplatnych;studiow,61,0,1310781.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Studenci rzucali kamieniami w policję Władze poinformowały, że podczas starć w portowym mieście Valparaiso zatrzymano ponad 130 osób. Podpalone zostały dwa policyjne motocykle.
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)