Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zarząd TVP z Farfałem na czele legalny

0
Podziel się

Krajowy Rejestr Sądowy wpisał do rejestru skład nowego zarządu.

Zarząd TVP z Farfałem na czele legalny
(PAP/Radek Pietruszka)
bDKgkbph

_ aktualizacja 18.07 _
Piotr Farfał jest legalnym prezesem zarządu Telewizji Polskiej. KRS wpisał do rejestru skład nowego zarządu. Tym samym Farfał wygrał spór o fotel z Andrzejem Urbańskim.

Rzecznik Sądu Okręgowego w Warszawie sędzia Wojciech Małek powiedział, że na razie nie ma jeszcze pełnej dokumentacji, ale wiadomo już, że KRS potwierdził zmiany w TVP.

POSŁUCHAJ SĘDZIEGO

Przewodnicząca sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu, Iwona Śledzińska-Katarasińska z Platformy Obywatelskiej, nie jest zaskoczona tą decyzją.

bDKgkbpj

_ Na szczęście nikt już nie musi mieć wątpliwości, kto jest legalnym zarządem TVP _ - powiedział przewodniczący rady nadzorczej telewizji Łukasz Moczydłowski, komentując decyzję sądu.

Moczydłowski nie chciał mówić o dalszych planach rady nadzorczej wobec zawieszonego zarządu. _ Na razie jest decyzja o zawieszeniu na trzy miesiące. Trudno mi się wypowiadać na temat całej rady, co nastąpi po tym okresie. Na pewno jednak utraciliśmy do tych trzech panów zaufanie _ - powiedział Moczydłowski.

_ - Wyrażam ubolewanie, ze nie potrafili oni uszanować decyzji rady nadzorczej i szukali kruczków prawnych, by je zakwestionować. _

bDKgkbpp

Zawieszone władze TVP nie odpuszczały. Jak tłumaczyły na wyżej wymienionym posiedzeniu Rada nie działała w pełnym składzie i nie mogła podjąć decyzji, która byłaby zgodna z prawem.

Decyzji Rady Nadzorczej ze względu na brak jednego z członków nie uznał również przewodniczący KRRiT Witold Kołodziejski. Obie strony odwołały się do Krajowego Rejestru Sądowego.

Najbliższe posiedzenie rady nadzorczej odbędzie się 7 stycznia.

Decyzja sądu nie oznacza stabilizacji

W ocenie prof. Wiesława Godzica, medioznawcy ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, decyzja sądu potwierdzająca zmiany w zarządzie TVP nie oznacza stabilizacji sytuacji w telewizji publicznej.

bDKgkbpq

_ - Decyzja sądu niczego nie kończy, zaczyna okres bardzo dużej niestabilności _ - powiedział Godzic. Jak dodał, obecnie _ wiemy, kto jest szefem i kto za co odpowiada, ale nie oznacza to, że firma jest bardziej stabilna _.

Godzic ocenił, iż przyszłość TVP widzi w _ czarnych barwach _. _ Może dojść do przeniesienia tego konfliktu na niższe poziomy, nawet wśród grup dziennikarskich, i firma może zostać sparaliżowana _ - powiedział.

Wprawdzie, jak dodał medioznawca, jeden z dwóch ośrodków władzy w TVP został obecnie uznany za legalny, jednak _ drugi ośrodek może sądzić, iż w ciągu trzech miesięcy odzyska swą władzę _.

bDKgkbpr

_ - Cały czas mówimy o okresie przejściowym, gdyż prezes Urbański jest zawieszony, a nie zdjęty z funkcji _ - zaznaczył Godzic.

Jak zwrócił uwagę medioznawca, Farfał, który obecnie pełni funkcję prezesa, jest osobą, wobec której _ wszyscy są kontra _. _ Ten zarząd może podpisywać papiery i działa zgodnie z prawem, ale nie ma on moralnego prawa wprowadzać jakichkolwiek zmian, gdyż nikt za nim w istocie nie stoi _ - dodał.

Według medioznawcy sytuację w TVP może uzdrowić porozumienie głównych sił politycznych, które doprowadziłyby do wprowadzenia tymczasowo zarządu komisarycznego. _ W perspektywie najbliższych miesięcy trzeba myśleć o dużej ustawie medialnej _ - zaznaczył.

ZOBACZ TAKŻE:

bDKgkbpK
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)