Notowania

usa
04.08.2010 08:41

Zastrzelił osiem osób, a potem popełnił samobójstwo

Pracownik hurtowni piwa skarżył się na rasistowskie traktowanie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/JESSICA HILL/JOURNAL INQUIRER)

*Kierowca pracujący w hurtowni piwa w Manchesterze, w amerykańskim stanie Connecticut, zastrzelił wczoraj ośmiu współpracowników, a potem popełnił samobójstwo. Stało się to po tym, jak zaczęto go podejrzewać o kradzież. *

Przynajmniej dwie osoby zostały też ranne, w tym jedna ciężko, ale zdaniem lekarzy ich życie nie powinno być zagrożone.

Strzały padły ok. 7 rano miejscowego czasu, podczas gdy kolejna zmiana przejmowała pracę. W hurtowni piwa położonej ok. 16 km na wschód od Hartford znajdowało się wówczas od 50 do 70 osób.

Po zastrzeleniu kolegów z pracy napastnik, Omar Thornton, zadzwonił do swojej matki. - _ Chciał się pożegnać i powiedzieć, że kocha wszystkich _ - powiedziała Joanne Hannah, której córka od ośmiu lat była związana z Thorntonem.

Zabójca miał się uskarżać na molestowanie na tle rasistowskim. Jak twierdzi matka jego przyjaciółki, mężczyzna poinformował swojego szefa, że znalazł w toalecie rysunek z szubienicą oraz rasistowskie epitety wypisane na ścianie. Zwierzchnicy mieli jednak nie zareagować na skargę.

Przedstawiciele związku zawodowego kierowców ciężarówek twierdzą jednak, że Thornton nie złożył na piśmie żadnej skargi. -_ To nie ma nic wspólnego z rasą. Mamy do czynienia z niezadowolonym pracownikiem, który zastrzelił kilka osób _ - powiedział w imieniu związku Christopher Roos.

Również rzecznik właścicieli firmy powiedział, że nie ma żadnych informacji na temat oskarżeń o molestowanie na tle rasowym. Zabójca był wcześniej podejrzewany o kradzież piwa - został nagrany przez kamerę monitorującą. W dniu tragicznego zdarzenia miał się spotkać w tej sprawie ze swoimi zwierzchnikami.

Thornton wywołał najbardziej tragiczną w skutkach strzelaninę w USA od listopada 2009 roku. Wojskowy psychiatra zabił wówczas 13 osób w Fort Hood w Teksasie.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Belgia: Morderca usłyszał zarzuty ]( http://news.money.pl/artykul/belgia;morderca;uslyszal;zarzuty,64,0,421440.html )
* [ Nożownik znów zaatakował chińskie przedszkole ]( http://news.money.pl/artykul/nozownik;znow;zaatakowal;chinskie;przedszkole,134,0,651398.html )
Tagi: usa, hurtownia, kierowca, rzeź, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz