Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
libia po wojnie
19.11.2011 14:11

Zatrzymano syna Kadafiego. kSaifa al-Islama, syna Kadafiego

Saif al-Islam, syn obalonego niedawno libijskiego dyktatora Muammara Kadafiego, został zatrzymany na południu Libii

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jesse B. Awalt/public domain/ DefenseImagery.mil)

Saif al-Islam, syn obalonego niedawno libijskiego dyktatora Muammara Kadafiego, został zatrzymany na południu Libii - poinformował w sobotę minister sprawiedliwości w przejściowej Narodowej Radzie Libijskiej, Muhammad al-Alagi. Minister sprecyzował, że Saif nie odniósł obrażeń.

39-letni Saif al-Islam, poszukiwany przez Międzynarodowy Trybunał Karny i Interpol za zbrodnie przeciwko ludzkości, został aresztowany wraz kilkoma ochroniarzami niedaleko miasta Obari przez bojowników z miasta Zintan; wśród zatrzymanych nie było innego wysokiego przedstawiciela byłej libijskiej administracji - podała agencja Reutera.

Jak poinformował dowódca zbrojnej libijskiej milicji, na którego powołuje się agencja AP, Saif al-Islam został schwytany z dwoma pomocnikami, którzy próbowali przewieźć go do sąsiedniego Nigru. Dowódca dodał, że syn Kadafiego został przewieziony do miasta Zintan. Libijskie władze przejściowe wciąż sprawdzają szczegóły zdarzenia.

Na początku listopada prokurator Międzynarodowego Trybunału Karnego Luis Moreno-Ocampo powiedział, że syn b. libijskiego dyktatora próbuje dowiedzieć się o warunki ewentualnego oddania się w ręce MTK. Osoby powiązane z Saifem al-Islamem miały dopytywać o warunki prawne dotyczące jego ewentualnego poddania się oraz szanse na uniewinnienie.

Jak wyjaśnił MTK, Saif ma prawo _ zwrócić się do sędziów, by nie nakazali mu wracać do Libii po skazaniu lub uniewinnieniu _; _ sędziowie mogą też podjąć decyzję o ekstradycji do innego kraju _.

27 czerwca MTK wydał nakazy aresztowania Muammara Kadafiego, Saifa al-Islama oraz byłego szefa libijskiego wywiadu Abdullaha al-Senussiego, prywatnie szwagra Kadafiego, zarzucając im zbrodnie przeciwko ludzkości podczas tłumienia rewolty w Libii. Zarzuty przeciwko Kadafiemu zostaną oficjalnie wycofane, gdy Trybunał otrzyma dowód na to, że 20 października poniósł on śmierć. Od tego dnia jego syn i szwagier nie byli widziani w miejscach publicznych.

Najnowsze wiadomości z Libii czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/75/t135243.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ostatni;szef;rzadu;kaddafiego;wydany;obiecali;nie;torturowac,211,0,962003.html) Obiecali na piśmie nie torturować. Mają zbiega Al-Mahmudiego, ostatniego szefa rządu Kaddafiego, zatrzymano w Tunezji we wrześniu tego roku.
[ ( http://static1.platine.pl/i/art/194/133570_tiny.jpg ) ] (http://platine.pl/kaddafi-byl-bogatszy-niz-najbogatszy-czlowiek-swiata-0-954237.html) Kaddafi bogatszy niż Carlos Slim? Na kontach miał mieć zgromadzone nawet 200 mld dolarów - trzy razy więcej niż Carlos Slim, meksykański magnat mediowy, krezus numer jeden.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/134/t180358.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/rebelianci;chca;postawic;zabojce;kaddafiego;przed;sadem,38,0,953638.html) Będzie sąd za zabicie Kaddafiego. Zdecydowali Narodowa Rada Libijska jest zdeterminowana, by znaleźć człowieka, który zabił dyktatora.
Tagi: libia po wojnie, libia, kadafi, zamieszki, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz