Notowania

wojna w libii
08.04.2011 10:54

Zbombardowali rebeliantów i przepraszają

W dwóch nalotach NATO na Libię zginęli cywile i powstańcy, przyznało dowództwo Sojuszu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*W dwóch wczorajszych nalotach NATO na Libię zginęli cywile i powstańcy - przyznało dowództwo misji Sojuszu w Libii. NATO przeprosiło za ten omyłkowy ostrzał w mieście Ażdabija na wschodzie kraju. *

Zastępca dowódcy operacji w Libii kontradmirał Russel Harding (na zdj.) powiedział, że nie wiadomo, jaka dokładnie jest liczba ofiar. Dodał, że NATO prowadzi śledztwo w tej sprawie.

_ - Prawdopodobnie dwa z naszych wczorajszych nalotów mogły spowodować śmierć powstańców, którzy prowadzili czołgi. Doszło do tego na północny wschód od Bregi, gdzie linia walk nieustannie się przesuwała, na drodze do Ażdabiji. Sytuacja na tym terenie ciągle się zmienia, czołgi i pojazdy opancerzone przemieszczają się w różnych kierunkach. Bardzo trudno jest ocenić, do kogo należą te czołgi - powiedział Russel Harding . _

Zaprzeczył jednak doniesieniom o tym, że NATO zbombardowało pola naftowe w Libii. Podkreślił, że głównym celem misji jest ochrona ludności cywilnej Libii.
Tymczasem odziały powstańcze i ludność cywilna opuszczają miasto Ażdabija. Do ewakuacji doszło po ostrzelaniu przez samoloty NATO pojazdów przeciwników Kadafiego. Umożliwiło to wojskom dyktatora przeprowadzenie ofensywy.

Według informacji państwowych mediów, oddziały wierne Muammarowi Kaddafiemu wkroczyły do miasta. Doniesieniom tym zaprzecza jednak tamtejsza ludność cywilna, która twierdzi, że na ulicach nie widać wojsk dyktatora. Odziały opozycji wycofują się natomiast w stronę Bengazi położonego około 160 kilometrów na północ od Ażdabiji. Do ewakuacji doszło, gdy czołgi przeciwników Kadafiego zostały zbombardowane przez samoloty NATO.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/188/t136892.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/amerykanie;nie;wierza;w;sukces;powstancow,125,0,808317.html) Amerykanie nie wierzą w sukces powstańców Zdaniem szefa afrykańskiego dowództwa wojsk USA, jest mało prawdopodobne, aby usunęli Kaddafiego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/86/t74582.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/turcja;tworzy;plan;pokojowy;dla;libii,156,0,808348.html) Turcja tworzy plan pokojowy dla Libii Mapa drogowa, przewidywałaby zawieszenie broni i wycofanie się sił Kaddafiego z części miast.
Tagi: wojna w libii, kaddafi, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz