Notowania

rosja
19.04.2012 20:43

Zbuntowane kotki w areszcie. Grozi im kolonia karna

Trzem wokalistkom zespołu Zbuntowane kotki grozi siedem lat więzienia za obywatelskie nieposłuszeństwo.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/FOTOLINK/East News)

*- _ Bogarodzico wypędź Putina - _za te słowa trzy wokalistki punkowej grupy Pussy Riot pozostaną w areszcie do 24 lipca. Tak zdecydował sąd Tagański Moskwy. Są podejrzane o chuligaństwo i grozi im kara do 7 lat w kolonii karnej. *

Na zdjęciu dziewczyny z Pussy Riot podczas próby w lutym 2012r.

_ Zbuntowane Kotki _ wsławiły się organizowaniem antyrządowych koncertów ulicznych. Pojawiały się z przenośną aparaturą nagłaśniającą na ulicach miast, krytykując w swoich piosenkach politykę obecnych władz.

W styczniu zostały na kilka godzin zatrzymane za zorganizowanie politycznego happeningu na placu Czerwonym. W lutym w moskiewskiej cerkwi Chrystusa Zbawiciela zaśpiewały jak same twierdzą punkową modlitwę - _ Bogarodzico wypędź Putina _.

Po tym skandalicznym wyczynie trzy dziewczyny zostały aresztowane i pozostają za kratami do dziś. W ich obronie stanęły międzynarodowe organizacje praw człowieka. One same twierdzą, że ofiarami politycznej zemsty środowisk związanych z Kremlem i prawosławną cerkwią.

Czytaj więcej o protestach w Polsce
"Marsz miliona" w Moskwie. Na razie... Około stu opozycjonistów wezwało Rosjan do udziału w majowej akcji.
Zostali zatrzymani za puszczanie baloników Tak rosyjscy opozycjoniści protestowali przeciwko pokazowi filmu _ Anatomia Protestu _. Policja zatrzymała 50 osób.
Przezroczyste urny gwarancją demokracji? Wybory do Dumy Państwowej dobiegły końca i ich rewizja nie może być przedmiotem dyskusji - oświadczył premier.
Tagi: rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz