Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zderzenie promów koło Hongkongu. Co najmniej osiem ofiar śmiertelnych

0
Podziel się:

Wyczarterowany prom płynął do hongkońskiego portu Victoria Harbour na pokaz ogni sztucznych z okazji święta narodowego ChRL.

Zderzenie promów koło Hongkongu. Co najmniej osiem ofiar śmiertelnych
(PAP/EPA)
bFgpfQNx

Wyczarterowany prom z około 120 pasażerami zatonął w poniedziałek wieczorem koło Hongkongu po zderzeniu z innym promem. Co najmniej osiem osób zginęło, kilkadziesiąt odniosło obrażenia, a kilkanaście jest zaginionych - poinformowały władze.

Do kolizji doszło koło wyspy Lamma. Wyczarterowany prom płynął do hongkońskiego portu Victoria Harbour na pokaz ogni sztucznych z okazji święta narodowego ChRL. 101 osób uratowano. Do czterech szpitali przewieziono 45 poszkodowanych oraz zwłoki ośmiu ofiar.

Według lokalnych mediów drugi prom został również uszkodzony w wyniku zderzenia i jego kapitan postanowił nie zatrzymywać się w obawie, że jego jednostka mogłaby zatonąć. Tamten prom bezpiecznie dotarł do portu. Na pomoc rozbitkom pospieszyły statki ratownictwa morskiego i śmigłowce.

bFgpfQNz
Czytaj więcej w Money.pl
Katastrofa promu: 30 ofiar, szukają zaginionych Co najmniej 30 osób zginęło w katastrofie promu, który w piątek wieczorem zatonął u wybrzeża Gwinei w zachodniej Afryce.
Wywrócił się prom. Nie żyje ponad 60 osób Według służb ratunkowych nie ma już nadziei na uratowanie kogokolwiek spośród 83 osób uznanych za zaginione.
Hong Kong stolicą najdroższych zakupów Butik na Dalekim Wschodzie to dziś must have każdej luksusowej marki, jednak cena prestiżu wciąż rośnie.
bFgpfQOa
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)