Notowania

śmierć barbary blidy
26.10.2010 09:58

Ziobro chce zaskarżyć Kalisza. Za zarzut kłamstwa

Ziobro twierdzi, że w 2007 roku były podstawy do zatrzymania Blidy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Grzegorz Jakubowski)

*Były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zapowiedział skierowanie do sądu dwóch wniosków przeciwko przewodniczącemu komisji śledczej wyjaśniającej śmierć posłanki SLD Barbary Blidy Ryszardowi Kaliszowi. *

[aktualizacja: 11:00]

W ten sposób Ziobro zareagował na wypowiedź Kalisza, który podczas poprzedniego przesłuchania byłego ministra zarzucił mu kłamstwo podczas wystąpienia sejmowego po śmierci posłanki.

Ziobro powiedział przed komisją, że w 2007 roku były podstawy do zatrzymania Blidy.

POSŁUCHAJ ZBIGNIEWA ZIOBRY:

Dzisiejsze posiedzenie komisji jest kontynuacją przesłuchania sprzed miesiąca. Zbigniew Ziobro odpowiadał wtedy na pytania posłów prawie 8 godzin.

Były minister sprawiedliwości zapewniał, że nie naciskał na prokuratorów prowadzących sprawę mafii węglowej, by postawili zarzuty i aresztowali byłą posłankę Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Powtarzał, że prokuratorzy podejmowali decyzje samodzielnie, w oparciu o zebrany materiał dowodowy.

Ziobro zapewniał, że szczegółów sprawy Barbary Blidy nie znał przed 25 kwietnia 2007 roku, czyli przed dniem śmierci byłej posłanki. Zaznaczył, że miał tylko wiedzę ogólną, iż taka sprawa jest prowadzona.

Podkreślał też, że podczas narad w Kancelarii Premiera na przełomie lutego i marca 2007 roku nie było mowy o wątku Barbary Blidy, a jedynie wspominano o śledztwie w sprawie mafii węglowej.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/229/t111845.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ziobro;tragedia;blidy;jest;cynicznie;wykorzystywana,104,0,683112.html) Ziobro: Tragedia Blidy jest cynicznie wykorzystywana Były minister sprawiedliwości był przesłuchiwany przez _ komisję naciskową _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/39/t102695.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/byly;premier;nie;bylo;zadnej;sprawy;blidy,85,0,649045.html) Były premier: Nie było żadnej sprawy Blidy -_ Sugerowałem by nie zakuwać jej w kajdanki _, zeznał prezes PiS przed komisją śledczą do sprawy śmierci posłanki.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/106/t20330.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kalisz;usprawiedliwienie;ziobry;nie;moze;byc;uznane,235,0,645355.html) Kalisz: Usprawiedliwienie Ziobry nie może być uznane Szef komisji ds. Blidy chce wyznaczyć termin przesłuchania.
Tagi: śmierć barbary blidy, ryszard kalisz, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz