Notowania

ochrona
09.12.2010 11:53

Ziobro i Kurski stracą ochronę BOR

Polityków PiS chroniono po październikowej napaści na biuro poselskie partii w Łodzi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Od piątku BOR nie będzie już czuwać nad politykami, którzy otrzymali ochronę po październikowej napaści na biuro poselskie PiS w Łodzi. Decyzję taką podjął szef MSWiA Jerzy Miller.

Z nieoficjalnych informacji płynących ze źródeł zbliżonych do biura, chodzi o kilku polityków. Ochronę BOR w związku z wydarzeniami w Łodzi - jak sami przyznawali - mieli m.in. europosłowie PiS Jacek Kurski i Zbigniew Ziobro, wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski (PO) i były premier Leszek Miller. Biuro chroniło też w związku z tą sprawą Martę Kaczyńską.

- _ Uznano, że zagrożenie minęło i nie ma konieczności kontynuowania ochrony _ - powiedział informator.

Rzecznik BOR Dariusz Aleksandrowicz pytany o sprawę nie chciał ujawnić żadnych szczegółów. - _ Każdorazowo, w takich sytuacjach, decyzję o przyznaniu ochrony i jej zakończeniu podejmuje szef MSWiA _ - powiedział jedynie.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/161/t21153.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/bor-owcy;zapytaja;kurskiego;kogo;chronic;w;pis,125,0,697213.html) BOR-owcy zapytają Kurskiego, kogo chronić w PiS
W październiku 62-letni Ryszard C. wtargnął do łódzkiego biura PiS i zastrzelił Marka Rosiaka, asystenta europosła PiS Janusza Wojciechowskiego, strzelił też do 39-letniego asystenta posła Jarosława Jagiełły - Pawła Kowalskiego, a potem ciężko ranił go nożem.

Zgodnie z ustawą o BOR, ochrona biura przysługuje najważniejszym osobom w państwie. Objęty jest nią prezydent i jego najbliższa rodzina, marszałkowie Sejmu i Senatu, premier, wicepremierzy, szefowie MSZ i MSWiA oraz byli prezydenci RP (ale nie ich rodziny).

W wyjątkowych sytuacjach szef MSWiA może jednak zdecydować o objęciu taką ochroną innych ministrów lub polityków. Tak decyzję podejmuje ze względu na _ dobro państwa _. Przykładem jest m.in. minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski i minister zdrowia Ewa Kopacz, którzy taką ochronę dostali ze względu na pracę nad zaostrzeniem przepisów o obrocie dopalaczami i zamykanie sklepów z tym towarem.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/21/t19989.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ziobro;przyjal;ochrone;bor,142,0,698510.html) Ziobro przyjął ochronę BOR Odmowa byłaby z moje strony nieodpowiedzialna - powiedział wiceprezes PiS.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/93/t114525.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wiecej;politykow;pod;ochrona;a;pieniedzy;dla;bor;mniej,103,0,698983.html) Więcej polityków pod ochroną. A pieniędzy dla BOR mniej Budżet Biura Ochrony Rządu z roku na rok maleje.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/67/t113987.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/miller;ochrone;bor;zaproponowano;kilkunastu;osobom,165,0,698533.html) Miller: Ochronę BOR zaproponowano kilkunastu osobom To reakcja MSWiA na atak na łódzkie biuro poselskie PiS.
Tagi: ochrona, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz