Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ziobro, Kurski i Cymański odwołają się od wyrzucenia ich z PiS

0
Podziel się

Europosłowie nie składają broni w sprawie wyrzucenia ich z Prawa i Sprawiedliwości.

Ziobro, Kurski i Cymański odwołają się od wyrzucenia ich z PiS
(PAP/Bartłomiej Zborowski)
bDJELdtx

Trzej europosłowie zrobią to jutro, choć do dziś nie potrzymali pisemnych decyzji o ich wykluczeniu - poinformował rzecznik klubu Solidarna Polska Patryk Jaki.

Według kierownictwa PiS, jutro mija termin, w którym trzech wyrzuconych 4 listopada z PiS europosłów może się odwołać. Europosłowie do tej pory czekali z odwołaniem na przesłanie im pisemnych decyzji w tej sprawie.

Jaki podkreślił, że choć europosłowie nadal nie otrzymali pisemnej decyzji o ich wykluczeniu ani jej uzasadnienia, to - chcąc wykazać dobrą wolę - złożą juro odwołanie od decyzji Komitetu Politycznego._ - Ponieważ nie znają uzasadnienia, spróbują odwołać się od słów rzecznika PiS Adama Hofmana, które padły w telewizji _ - podkreślił.

bDJELdtz

4 listopada wieczorem po posiedzeniu Komitetu Politycznego PiS Hofman poinformował publicznie dziennikarzy o wyrzuceniu Ziobry, Kurskiego i Cymańskiego.

W statucie PiS zapisano, że wykluczony decyzją Komitetu Politycznego członek PiS może odwołać się do Koleżeńskiego Sądu Dyscyplinarnego w terminie 7 dni od daty powiadomienia go o treści podjętej uchwały.

Sekretarz Komitetu Politycznego PiS Marek Opioła poinformował, że zgodnie ze statutem partii termin na odwołanie zaczyna biec w momencie _ powiadomienia _ osób wykluczonych o treści uchwały komitetu.

Jak podkreślił, wszyscy trzej europosłowie zostali o niej powiadomieni podczas posiedzenia komitetu i dlatego od tego momentu biegnie siedmiodniowy termin na odwołanie się. Jak dowiedziała się PAP, pisemne uchwały komitetu zostały wysłane do europosłów wczoraj.

bDJELdtF

Koleżeński Sąd Dyscyplinarny powinien rozpatrzyć odwołanie europosłów w ciągu 30 dni. Decyzja sądu będzie ostateczna. Członkowie klubu Solidarna Polska uzależniają dalszy byt swojego klubu od tego, czy trzech europosłów zostanie przywróconych w szeregi PiS.

Czytaj więcej na temat konfliktów w PiS
[ ( http://static1.money.pl/i/h/195/t180419.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/ziobro;gra;teraz;dla;platformy;ostre;slowa;szefa;klubu;pis,144,0,953488.html) "Ziobro gra teraz dla Platformy". Ostre słowa szefa klubu PiS Błaszczak: _ Robi poważny błąd, osłabia PiS, a to działa na korzyść Donalda Tuska _. Ujawnia co czeka ziobrystów, a szczególnie ich lidera.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/39/t136999.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaczynski;kto;wychodzi;z;klubu;wychodzi;z;partii,226,0,962786.html) Kaczyński daje szansę: Czekamy kilka dni Jeżeli ktoś wychodzi z klubu, wychodzi też z partii - oświadczył prezes PiS Jarosław Kaczyński.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/161/t21153.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ziobrysci;licza;ze;pis;odwola;procedure;dyscyplinarna,19,0,957459.html) Kolejny rozłam w PiS? Ziobryści liczą na... Ziobro, Kurski i Cymański mają się stawić jutro przed partyjnym rzecznikiem dyscyplinarnym Karolem Karskim.
bDJELdua
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)