Notowania

zmiana czasu
27.10.2013 07:18

Zmiana czasu oznacza więcej wypadków

Dziś w nocy śpimy dłużej w związku ze zmianą czasu z letniego na zimowy. Ale ona niestety zwiększa ryzyko wypadków - alarmuje belgijski instytut zajmujący się bezpieczeństwem na drogach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(włodi/CC/Flickr)

Narażeni są zwłaszcza piesi.

Po zmianie czasu szybciej robi się ciemno i nie wszyscy kierowcy są do tego przyzwyczajeni. Najbardziej niebezpiecznie jest w godzinach szczytu między 16.00 a 19.00. Wypadków z udziałem pieszych jest o 25 procent więcej pod koniec października i na początku listopada niż w poprzednich miesiącach, a obrażenia są poważniejsze.

W ubiegłym roku kilka tygodni przed zmianą czasu takich wypadków było ponad 960, po przejściu na czas zimowy ta liczba wzrosła do prawie 1200. Belgijskie media, które o tym informują, apelują do rowerzystów i pieszych wędrujących poboczem, by mieli na ubraniach elementy odblaskowe.

Czytaj więcej w Money.pl
Cofniemy zegarki o godzinę. Dziś zmiana czasu W nocy z soboty na niedzielę powrócimy do czasu zimowego.
Tragiczny bilans weekendu. Na drogach 46 osób zginęło, 364 zostało rannych w 310 wypadkach drogowych, do których doszło w ostatni weekend wakacji.
Zmniejszyli odsetek wypadków o 14 proc. Niemieckie drogi są coraz bezpieczniejsze. W pierwszej połowie bieżącego roku w wypadkach drogowych zginęły 1454 osoby, to mniej niż w 2012 roku.
Tagi: zmiana czasu, wypadki, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz