Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Znamy już grafik meczów na Euro 2012

0
Podziel się:

Mecz otwarcia odbędzie się 8 czerwca w Warszawie, a zakończenia Euro 2012 zostanie rozegrany 1 lipca w Kijowie. Półfinały odbędą się w Warszawie i Doniecku.

Znamy już grafik meczów na Euro 2012
(Klearchos Kapoutsis/CC/Flickr)
bEUPuziZ

[aktualizacja: 19:00]

Ćwierćfinały rozegrane będą w Warszawie i Gdańsku oraz w Doniecku i Kijowie. Mecze grupy A odbędą się w Warszawie i Wrocławiu, mecze grupy B w Charkowie i Lwowie, grupy C w Gdańsku i Poznaniu, a grupy D w Kijowie i Doniecku.

Ukraińskie miasta, w których będą rozgrywane mecze Euro 2012, mają największe problemy z hotelami i lotniskami. Najlepiej sytuacja wygląda ze stadionami - otwarto już dwa, w Charkowie i Doniecku.

bEUPuzjb

Najwięcej problemów ma Lwów, w którym na razie nie ma ani stadionu ani lotniska. Mer miasta Andrij Sadowy zapewnia jednak, że budowa stadionu zostanie w najbliższym czasie przyspieszona.

Lwów nie ma za to problemów z miejscami hotelowymi - czego nie mogą powiedzieć pozostałe trzy miasta. W samym tylko Kijowie brakuje dwóch tysięcy pokoi. W stolicy opóźnia się także budowa nowego terminalu lotniska.

Podobna sytuacja jest w Doniecku. Najlepiej jest w Charkowie, gdzie można już zobaczyć szklaną konstrukcję budynku nowego portu lotniczego. W tym mieście oddano już do użytku stadion. Także w Doniecku, od sierpnia mecze rozgrywane są na Donbas-Arenie, która jest jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie Środkowo-Wschodniej.
Modernizacja stołecznego Stadionu Olimpijskiego prowadzona jest zgodnie z grafikiem.

Platini: o Polskę jestem spokojny

Michel Platini chwali przygotowania Polski do Euro 2012. Prezydent UEFA powiedział, że nie czuje żadnego niepokoju jeśli chodzi o nasz kraj.

bEUPuzjh

_ - Polska przygotowuje się do mistrzostw w spokoju, bez zakłóceń. Prace trwają od długiego czasu i są zgodne z harmonogramem, wszystko idzie naprawdę bardzo dobrze. Nie mamy żadnych powodów do niepokoju jeśli chodzi o Polskę _ - mówi Platini.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/62/t38718.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/mswia;ma;pomysl;jak;zapobiec;bitwom;pseudokibicow,131,0,672899.html) MSWiA ma pomysł jak zapobiec bitwom pseudokibiców Na czas Euro 2010 ma zostać wprowadzony dozór elektroniczny.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/217/t110041.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/walesa;i;rodowicz;przyjaciolmi;euro;2012,11,0,670475.html) Wałęsa i Rodowicz przyjaciółmi Euro 2012 Ich zadaniem będzie promowanie turnieju, który za niecałe dwa lata organizują Polska i Ukraina.
bEUPuzjC
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)