Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory samorządowe 2010
20.08.2010 07:54

Znamy strategie partii w najbliższych wyborach

PO postawi na duże miasta, PSL na normalność, a SLD na równouprawnienie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Darek Delmanowicz)

Oddzielne programy dla każdego z województw przedstawi PiS, PSL che przyciągnąć wyborców _ normalnością _, PO w dużych miastach wystawi znanych i sprawdzonych kandydatów, a SLD chce aktywizować różne środowiska - tak przedstawiają się zapowiedzi polityków na temat kampanii samorządowej.

Prawo i Sprawiedliwość jest po seminarium samorządowym, gdzie omówiony został program na najbliższe wybory, nad którym teraz pracują zespoły programowe. Efekty tych prac poznamy jednak dopiero pod koniec września.

- _ Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński wyznaczył też nagrodę na najlepszy program lokalny,tak by pobudzić do działania swoich działaczy i małe środowiska _- mówi posłanka PiS, Marzena Machałek. Według posłanki, zwycięski program będzie musiał dostrzegać problemy mieszkańców regionów, ale także będzie musiał proponować realne rozwiązania,.

POSŁUCHAJ MARZENY MACHAŁEK

Rzecznik klubu PO Andrzej Halicki mówi, że Platforma postawi na rozwój infrastruktury i edukacji w regionach. To mają być inwestycje w szkoły, szpitale, drogi. Dla PO ważne będzie też funkcjonowanie społeczności lokalnej. Według Halickiego nadchodzące wybory są polityczne, ale jednocześnie dalsze od ideologii.

POSŁUCHAJ ANDRZEJA HALICKIEGO:

- _ Pokażemy, że jesteśmy normalni _ - mówi polityk PSL Janusz Piechociński. Według niego, wybory samorządowe powinny powstrzymać napór pustej polityki. Powinny sprowadzać się do szukania dobrych gospodarzy, którzy zadbają o komfort życia mieszkańców.

POSŁUCHAJ JANUSZA PIECHOCIŃSKIEGO:

Wiceszefowa SLD Katarzyna Piekarska przekonuje, że kampania jej środowiska będzie ciekawa i inna niż _ wszystkie _. Zaznacza, że będą propozycje nowatorskich rozwiązań. SLD zaproponuje, by przy marszałkach znaleźli się pełnomocnicy do równouprawnienia kobiet i mężczyzn.

POSŁUCHAJ KATARZYNY PIEKARSKIEJ:

Jak na razie, jeśli chodzi o personalia, mówi się głównie o kandydatach na prezydentów stolicy.Nieoficjalnie wiadomo, że w Warszawie PiS chce wystawić wicemarszałka Senatu Zbigniewa Romaszewskiego. PO stawia na Hannę Gronkiewicz - Waltz, a SLD na Wojciecha Olejniczaka.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/145/t102801.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/szydlo;w;kampanii;beda;wazniejsze;tematy;niz;krzyz,212,0,656852.html) Szydło: W kampanii będą ważniejsze tematy niż krzyż
[ ( http://static1.money.pl/i/h/143/t100239.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/strategia;wyborcza;sie;sprawdzila;pis;idzie;po;wladze,226,0,640738.html) Strategia wyborcza się sprawdziła, PiS idzie po władzę Prosocjalne hasła, skuteczna krytyka rządu i lenistwo PO - dzięki temu partia Jarosława Kaczyńskiego, zdaniem komentatorów, odzyska władzę.
Tagi: wybory samorządowe 2010, wybory, samorząd, pis, po, sld, miasta, normalność, kaczyński, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz