Notowania

zamieszki w egipcie
29.06.2011 07:02

Znów tłumy na placu Tahrir, przeciw juncie

Wczorajsze starcia były najgwałtowniejszymi od czasu, kiedy Mubarak został zmuszony do ustąpienia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Dziesiątki osób spośród 3 tys. protestujących zostało rannych w Kairze w starciach z egipskich siłami bezpieczeństwa. Ich zdaniem rządząca obecnie Najwyższa Rada Wojskowa zwleka z rozliczeniem funkcjonariuszy dawnego aparatu bezpieczeństwa za ich zbrodnie.

Gwałtowne protesty rozpoczęły się wczoraj pod siedzibą resortu spraw wewnętrznych. Około 3 tysięcy protestujących rzucało kamienie w budynek, krzycząc: _ Precz z juntą wojskowych _. Siły bezpieczeństwa odpowiedziały gazem łzawiącym oraz zablokowaniem ulic wokół ministerstwa.

Następnie, już w nocy, tłum przemieścił się na plac Tahrir w centrum Kairu. Rannych odwożono z placu na motocyklach. To właśnie na tym placu w lutym zbierały się demonstracje, które doprowadziły do ustąpienia prezydenta Hosniego Mubaraka. Zginęło wtedy ponad 850 osób.

ZOBACZ RELACJĘ Z NOCNYCH ZAMIESZEK NA PLACU TAHRIR:

Zdaniem rodzin zabitych, rządząca obecnie Egiptem Najwyższa Rada Wojskowa zwleka z rozliczeniem członków dawnego aparatu bezpieczeństwa odpowiedzialnych za śmierć demonstrantów.

Wtorkowe starcia - najgwałtowniejsze od czasu, gdy 11 lutego Mubarak został zmuszony do ustąpienia ze stanowiska prezydenta - świadczą o burzliwości okresu przejściowego w historii Egiptu, który stara się odejść od autorytarnych rządów do demokracji - podkreśla AP.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/159/t130719.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tlumy;na;placu;tahrir;juz;250;tysiecy;osob,152,0,768152.html) Tłumy na placu Tahrir. Już 250 tysięcy osób Protestujący nie wierzą w pokojowe przekazanie władzy i domagają się odejścia Mubaraka.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/9/t130825.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/szef;armii;przekonuje;egipcjan;mubarak;odejdzie;i;nie;wroci,22,0,765974.html) Szef armii przekonuje Egipcjan: Mubarak odejdzie i nie wróci W centrum Kairu jest już 100 tysięcy ludzi. Szykują się do marszu na pałac prezydencki. Demonstracje trwają też w Aleksandrii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/13/t130573.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/polacy;o;egipcie;siekiery;i;szabrownicy,94,0,764254.html) Polacy o Egipcie: Siekiery i szabrownicy Samolot PLL LOT z około 100 osobami na pokładzie wylądował na warszawskim lotnisku.
Tagi: zamieszki w egipcie, egipt, wiadmomości, wiadomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz