Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Żona Herberta krytykuje PiS za cytat z męża

0
Podziel się:

Jarosław Kaczyński w czasie obchodów rocznicy katastrofy smoleńskiej użył słów poety: Zdradzeni o świcie.

Żona Herberta krytykuje PiS za cytat z męża
(Tomasz Gzell)
bETDDeUl

**Przeciwko wykorzystywaniu twórczości Zbigniewa Herberta do _ realizacji celów politycznych _ zaprotestowała wdowa po poecie Katarzyna Herbert. _ Prawo do jego twórczości jest równe dla wszystkich, a też wszyscy powinni zachować wobec niej równy szacunek _ - oświadczyła.

W swoim oświadczeniu Katarzyna Herbert napisała, że w ostatnim czasie nasiliły się _ przypadki prób zawłaszczania dla doraźnych celów politycznych imienia Zbigniewa Herberta _ oraz jego _ duchowego przesłania, które zawarł w swojej twórczości _.

Zaznaczyła, że Zbigniew Herbert zawsze podkreślał, iż jego twórczość jest wspólnym dobrem kultury narodowej. W oświadczeniu uznała, że szacunek wobec jego twórczości _ wymaga całkowitego oddzielenia spuścizny poety od spraw polityki _.

bETDDeUn

_ Ten, kto instrumentalnie używa imienia, idei oraz spuścizny twórczej Zbigniewa Herberta do realizacji własnych celów politycznych ten, moim zdaniem, dopuszcza się nadużycia, a przez to okazuje brak szacunku mojemu mężowi i jego twórczości. Przeciwko takiemu postępowaniu wyrażam mój zdecydowany sprzeciw _ - napisała Katarzyna Herbert.

W niedzielę, w pierwszą rocznicę katastrofy smoleńskiej, przy okazji inauguracji Ruchu Społecznego im. Lecha Kaczyńskiego Zbigniewa Herberta cytował Jarosław Kaczyński. Prezes PiS powiedział: _ Zebraliśmy się tutaj ku pamięci prezydenta Rzeczypospolitej, jego małżonki, ale ku pamięci wszystkich, którzy przed rokiem odeszli od nas, tak niespodziewanie, tak nagle, tak gwałtownie. Można o nich powiedzieć, tak jak powiedział o innych wielki poeta: "zostali zdradzeni o świcie" _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/125/t137085.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/10;04;10;swiat;patrzyl;na;polske,143,0,808591.html) 10.04.10. Świat patrzył na Polskę Wspominamy dzień, w którym oczy całego świata zwrócone były na Polskę.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/249/t116729.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/takiego;pomnika;prezes;kaczynski;nie;chce,64,0,807744.html) Takiego pomnika prezes Kaczyński nie chce Prezes PiS uważa, że części wraku TU-154 nie powinny znaleźć się w monumencie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/101/t136293.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/matka;prezydenta;panstwa;nie;ma,130,0,801922.html) Matka prezydenta: Państwa nie ma Jadwiga Kaczyńska po raz pierwszy po katastrofie smoleńskiej zabrała publicznie głos.
bETDDeUO
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)