Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
związki partnerskie
28.08.2012 22:42

Związek partnerski trojga ludzi? To możliwe

Notariusz formalnie uznała za rodzinę związek partnerski trojga ludzi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(bjones27/iStockphoto)

*Brazylijska notariusz formalnie uznała za rodzinę związek partnerski trojga ludzi. Sprawa wzbudziła kontrowersje w środowiskach religijnych i prawniczych. *

Notariusz Claudiado Nascimento Domingues ze stanu Sao Paulo powiedziała, że dwie kobiety i mężczyzna żyjący razem, powinni mieć takie same prawa jak inne rodziny. Jej zdaniem nie ma w brazylijskim prawie przepisów zabraniających zawarcia takiego związku.

Według doniesień, troje partnerów mieszka ze sobą od trzech lat w Rio de Janeiro;wspólnie płacą rachunki i mają jedno konto w banku. Brazylijska telewizja Globo podaje, że związek został sformalizowany trzy miesiące temu, dopiero teraz jednak sprawa ujrzała światło dzienne.

Decyzję skrytykowały środowiska chrześcijańskie;niektórzy prawnicy uznali takie rozwiązanie za nielegalne. Na razie nie jest jasne czy sądy lub firmy ubezpieczeniowe uznają ten trzyosobowy związek partnerski.

Czytaj więcej na podobne tematy w Money.pl
Związki partnerskie w Niemczech legalne? Trwają prace Opozycyjni niemieccy socjaldemokraci poparli inicjatywę liberalnej minister sprawiedliwości Sabine Leutheusser-Schnarrenberger, która chce zrównania praw małżeństw i związków partnerskich, w tym przyznania tym ostatnim prawa do adopcji dzieci.
Tak ma wyglądać wielki skok gospodarczy Całość nakładów na urzeczywistnienie rządowego planu wyniesie 66,5 miliarda dolarów. Ile czasu zajmie jego realizacja?
Sami sięgali po pomoc, teraz ratują Afrykę Brazylia, która ma najwięcej mieszkańców afrykańskiego pochodzenia poza samą Afryką, zwiększa swą obecność na tym kontynencie.
Tagi: związki partnerskie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz