Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Żydzi mają powstrzymywać się od noszenia jarmułek

0
Podziel się:

Władze Izraela rekomendują swym obywatelom, by nie nosili w sposób widoczny biżuterii z gwiazdą Dawida.

Żydzi mają powstrzymywać się od noszenia jarmułek
(Money.pl/Tomasz Bonek)
bETgmUol

Ambasada Izraela w Kopenhadze poinformowała, że zaleciła Żydom odwiedzającym Danię, by powstrzymali się od noszenia w miejscach publicznych jarmułek, co ma uchronić ich przed atakami antysemickimi._ _

_ - Doradzamy Izraelczykom, którzy przyjeżdżają do Danii i chcą udać się do synagogi, by jarmułkę założyli dopiero, gdy znajdą się wewnątrz, nawet jeśli miejsca, które odwiedzają, wydają się bezpieczne _ - powiedział agencji AFP ambasador Arthur Avnon.

Dodał, że władze Izraela rekomendują swym obywatelom, by nie nosili w sposób widoczny biżuterii z gwiazdą Dawida i powstrzymali się od _ głośnych rozmów po hebrajsku _ na ulicy.

bETgmUon

Także organizacja zrzeszająca społeczność żydowską w Danii zaleciła ostrożność swym członkom oraz osobom uczęszczającym do szkoły żydowskiej w Kopenhadze. Jej dyrektor powiedział, że nie jest to żadna _ oficjalna _ instrukcja, ale faktycznie zaleca się, by _ zastanowić się dwa razy, zanim pojawi się w jarmułce lub z gwiazdą Dawida w niektórych miejscach Kopenhagi _.

19 listopada ambasada Izraela w stolicy Danii została obrzucona kamieniami i petardami przez ok. 20 demonstrantów, którzy protestowali przeciwko izraelskim operacjom powietrznym w Strefie Gazy. Jeden z nich napisał na ścianie _ mordercy dzieci _. Ambasador podkreślił, że jedyną reakcją Danii po tym incydencie była propozycja jednego z urzędników MSZ w sprawie pokrycia części kosztów.

Centrum żydowskie w Kopenhadze otrzymało w tym roku 37 zgłoszeń o incydentach antysemickich, m.in. w zamieszkanej przez imigrantów dzielnicy Noerrebro i wokół największej w kraju synagogi, w centrum stolicy. Społeczność żydowska w Danii szacowana jest na 6-8 tys. ludzi.

Czytaj więcej w Money.pl
Myśliwi jeżdżą tu po koty i papugi. Będą ostre kary Kostaryka stała się pierwszym krajem Ameryki Łacińskiej, w którym wprowadzono zakaz polowań.
Polacy kradną im auta? Ambasador oburzony Największy dziennik kopenhaski Jyllands-Posten opisuje kontrowersje wokół kradzionych duńskich samochodów trafiających do Polski.
Kia Quoris - producent ma duży problem z... nazwą? Dobieranie nazwy modelu nie jest prostą sprawą. Trzeba uniknąć dziwnych skojarzeń w różnych...
bETgmUoO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)