Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

1 maja w Niemczech

0
Podziel się:
bESJFmZN

Władze i mieszkańcy Berlina obawiają się dziś zajść na ulicach stolicy Niemiec. Oprócz tradycyjnych zamieszek, wywoływanych co roku 1 maja przez lewicowych ekstremistów, swoją manifestację zapowiedziała również skrajna prawica.
Oczekuje się, że ulicami berlińskiej dzielnicy Prenzlauer Berg przemaszeruje trzy tysiące neonazistów. Naprzeciw nim może wyjść nawet dziesięć tysięcy osób, które mają wziąć udział w demonstracji antyfaszystowskiej, zwołanej przez władze Berlina, związki zawodowe i organizacje lewicowe.
Policja zapowiada, że będzie starała się nie dopuścić do kontaktu obu grup. Porządku w Berlinie pilnuje dziś ponad sześć tysięcy policjantów. Spróbują oni także zapanować nad sytuacją w dzielnicy Kreuzberg, gdzie co roku 1 maja dochodzi do bijatyk lewackich ekstremistów z policją. W ubiegłym roku rannych zostało w nich prawie 500 funkcjonariuszy.
Miniona noc, wbrew obawom, przebiegła w Berlinie spokojnie. Do zamieszek doszło natomiast w Hamburgu, gdzie około 200 agresywnych chuliganów obrzuciło policjantów kamieniami i butelkami, raniąc 17 stróżow prawa.
W cieniu zamieszek wywoływanych przez ekstremistów w wielu niemieckich miastach odbędą się dziś również tradycyjne pierwszomajowe zgromadzenia związków zawodowych i partii lewicowych.

bESJFnaq
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)