(2) Kajakarstwo - Medalowa passa ME: Złoto i srebro dla Polski !

0

kajakarstwo - Marta Walczykiewicz - Karolina Naja - Magdalena Krukowska

Złoty medal mistrzostw Europy w kajakarstwie zdobyła Marta Walczykiewicz - reprezentantka Polski triumfowała w odbywających się w portugalskiej miejscowości rywalizacji Montemor w konkurencji K1 na dystansie 200 metrów.
Na drugim stopniu podium wśród najlepszych osad K2 na 200 metrów stanęły Karolina Naja i Magdalena Krukowska - dla pierwszej z pań to trzeci medal w montemor, a drugi w niedzielę, wcześniej wspólnie z z Beatą Mikołajczyk zwyciężyły w konkurencji K2 na 500 m.
Pozostałe występy "Biało-czerwonych" w mistrzostwach Europy w Portugalii: osada C2 mężczyzn Michał Lubniewski - Daniel Pośpiech w finale na dystansie 200 metrów zajęła piąte miejsce; Denis Ambroziak był siódmy wśród mężczyzn w K1 na 200 metrów; Sebastian Szypuła i Dawid Putto w konkurencji K2 na 200 metrów zostali sklasyfikowani na ósmej pozycji.
W popołudniowej serii wyścigów finałowych wystąpi jeszcze Marcin Grzybowski - podwójny brązowy medalista w C1 na 500 oraz 1000 m popłynie po swój trzeci krążek - w finale na dystansie 5000 metrów.