Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

(2) Kolarstwo - Christopher Horner wygrał wyścig Vuelta a Espana 2013

0
Podziel się
bEpOOflx

kolarstwo - Vuelta a Espana 2013 - Christopher Horner

Chistopher Horner z Radioshack Leopard zwycięzcą 68. wyścigu kolarskiego Vuelta a Espana. Zdobywca czerwonej koszulki, Amerykanin, który w październiku skończy 42 lata, był najstarszym uczestnikiem konkurencji. Drugi w klasyfikacji generalnej jest Włoch, Vincenzo Nibali z Astany a trzeci Hiszpan, Alejandro Valverde (Movistar). Spośród startujących Polaków najwyższą, 19 pozycję zajął Rafał Majka z Saxo Tinkoff.

"Dziadek zwycięzcą wyścigu" - okrzyknęli hiszpańscy komentatorzy. Christopher Horner, po raz 19. startował w Vuelta a Espana. Przyznał, że liczył na wygranie kilku etapów, ale nie całej konkurencji. Liderem okrzyknięto go już wczoraj, kiedy po zakończeniu wyczerpującego 20. etapu, wyprzedzał Vincenza Nibaliego o 37 sekund. Dlatego dzisiejszy płaski, stukilometrowy odcinek był triumfalnym wjazdem Amerykanina do Madrytu. Na trasie, podczas jazdy, uczcił swoje osiągnięcie lampką szampana.

bEpOOflz

Drugą pozycją musiał się zadowolić o 14 lat młodszy od Hornera Nibali a trzecią Valverde.

Nie spełniły się marzenia polskich uczestników, którzy chcieli zakończyć wyścig w pierwszej 10. Najwyższą, 19. Pozycję zdobył Majka. Bartosz Huzarski z Netappujest był 35., Sylwester Szmyd z Movistaru - 45. a Maciej Paterski z Cannondale - 54.

Sukcesem było zajęcie 3 miejsca w 16. etapie przez Huzarskiego. To był najlepszy wynik polskiego kolarza na hiszpańskiej pętli od 20 lat.

Naczelna Redakcja Sportowa PR / jk

bEpOOfma
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)