Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

(2) Kolarstwo - Vuelta a Espana: Bartosz Huzarski trzeci na mecie 16. Etapu

0
Podziel się
bErirQAB

Kolarstwo - Vuelta a Espana 2013 - 16. etap - Warren Barguil - Bartosz Huzarski

Kolarz, Bartosz Huzarski z NetApp-Endura zajął 3 miejsce w 16. etapie Vuelta Espana. To najlepszy od 20. lat wynik polskiego kolarza na hiszpańskiej pętli. Siódmy na mecie był Maciej Paterski z Cannondale. Zwyciężył Francuz Warren Barguil z Argos-Shimano, drugi był Kolumbijczyk Rigoberto Uran Uran, a czerwoną koszulkę lidera wciąż nosi Włoch, Vincenzo Nibali z grupy Astana.
To był trzeci i ostatni, górski przejazd po Pirenejach. Dzisiejszy odcinek liczył prawie 147 km na których kolarze mierzyli się z rampami o nachyleniu ponad 4 proc.
Tuż po starcie od peletonu oderwało się 17. zawodników, wśród których byli m.in. Huzarski, Peterski oraz Sylwester Szmyd z grupy Movistar. Do decydującego starcia doszło na ostatnich 500 metrach. Huzarski przejechał metę ze stratą 3. Sekund wobec Francuza. Tak dobrego rezultatu w Vuelta Espańa nie miał polski kolarz od 1993 roku, kiedy to Zbigniew Spruch zakończył jeden z etapów na drugiej pozycji.
Nibali jest wciąż liderem wyścigu, ale dzisiaj dojechał do mety na 26. pozycji. Z jego spadku sił skorzystał przede wszystkim Rodriguez z Katiuszy, który nadrobił 28 sekund.
Jutro dzień wolny, w środę kolarze zmagać się będą na płaskim terenie a od czwartku wracają góry.

Naczelna Redakcja Sportowa PR / E. Wysocka / d / jk / piu

bErirQBe
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)