(2) Piłka nożna - Liga Mistrzów - Borussia wygrała z Realem 4:1

0

piłka nożna - Liga Mistrzów - półfinał - Borussia Dortmund - Real Madryt

Borussia Dortmund pokonała 4:1 Real Madryt w drugim półfinale piłkarskiej Ligi Mistrzów. Wszystkie cztery gole dla Borussii zdobył Robert Lewandowski.
Polski napastnik otworzył wynik spotkania już w 8. minucie. Potem trafiał jeszcze trzykrotnie w 50., 55. i 67. minucie. Cztery bramki strzelone Realowi Madryt i to w półfinale Ligi Mistrzów dają miejsce w piłkarskiej historii. Choć sam Robert Lewandowski, w telewizji ZDF mówił, że najważniejsze to, aby dobrze zagrać także w kolejnym meczu. "To dopiero pierwszy mecz, oczywiście jesteśmy zadowoleni, wygraliśmy 4:1, ale to tylko pierwszy krok, nie jesteśmy jeszcze w finale" - mówił Lewandowski.
Jedynego gola dla Realu zdobył Cristiano Ronaldo. Bramka padła po fatalnym błędzie obrońcy Borussii Matsa Hummelsa. Poza wpadką z 43 minuty, Borussia grała koncertowo i wygrała w pełni zasłużenie - oceniają niemieccy komentatorzy.