(2) Piłka nożna - LM - Arsenal Londyn wygrał z Borussią Dortmund

0

piłka nożna - Liga Mistrzów - Borussia Dortmund - Arsenal Londyn - grupa F

W Lidze Mistrzów Borussia Dortmund tym razem musiała uznać wyższość Arsenalu Londyn. Londyńczycy wygrali wyjazdowe spotkanie z Borussią 1:0.
Pierwsza połowa nie zwiastowała, że Arsenal może wywieźć z Dortmundu trzy punkty. Przez pierwsze 45 minut kanonierzy nie oddali ani jednego strzału na bramkę gospodarczy. Po przerwie drużyna Arsene'a Wengera grała jednak coraz pewniej, a w 62. minucie po wydawało się niegroźnej sytuacji, Aaron Ramsey wpisał się na listę strzelców. Borussia rzuciła się do ataku, ale bezskutecznie.
"Kanonierzy" nie dali sobie odebrać zwycięstwa także dzięki dobrej grze Wojciecha Szczęsnego, który pewnie bronił swojej bramki. W barwach Borussii całe spotkanie rozegrał Robert Lewandowski. Jakub Błaszczykowski grał do 74 minuty. Przegrana z Arsenalem poważnie komplikuje sytuację Borussii w grupie. Awans do jednej ósmej finału stoi pod znakiem zapytania.\
W drugim meczu grupy F Napoli pokonało Olympique Marsylia 3:2 i awansowało na drugie miejsce.