Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
jarocin
16.07.2010 09:10

30. festiwal w Jarocinie rusza już dziś

Na festiwalu wystąpią zagraniczne zespoły: Gossip, Ska-P, Gallows i Biffy Clyro

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Wojtasik)

.

Wśród polskich artystów najciekawiej zapowiada się koncert reaktywowanej z okazji jarocińskiego festiwalu grupy Pidżama Porno. Na scenie będzie można też zobaczyć zespoły: Coma, Dezerter, Hey, Lao Che czy T.Tove.

Michał Wasążnik - współautor, obok Roberta Jarosza, książki _ Generacja _ o kulturze alternatywnej lat 80. powiedział, że Ogólnopolski Przegląd Muzyki Młodej Generacji w Jarocinie był dla młodzieży swego rodzaju oknem na świat.

Tutaj mogli poczuć się trochę swobodniej, co często okazywali za pomocą swojego stroju. Tu też mogli zapoznać się z muzyką grup alternatywnych, których na co dzień nie można było usłyszeć w mediach.

Mimo że podczas festiwalu można było sobie pozwolić na nieco większą swobodę, to trzeba było zachować ostrożność. Wasążnik opowiadał, że nie jedna osoba na imprezie miała nieprzyjemny kontakt z milicją. Często kończyło się to na komisariacie.

Michał Wasążnik był w zeszłym roku na festiwalu w Jarocinie. Przyznał, że atmosfera diametralnie różni się od tej, która była 30 lat temu. Zwraca uwagę, że dzisiejsza młodzież alternatywna nie musi się borykać z tymi problemami co ich poprzednicy. Teraz punki mają swobodę głoszenia swoich poglądów i nie muszą się obawiać jakichkolwiek represji.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: jarocin, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz