Notowania

wiadomości
08.02.2014 12:49

(3) Soczi - Biegi narciarskie - Bjoergen ze złotem, Kowalczyk szósta

Podziel się
Dodaj komentarz

Soczi - biegi narciarskie - Justyna Kowalczyk

Marit Bjoergen zdobyła złoty medal igrzysk olimpijskich w Soczi w narciarskim biegu łączonym na 15 kilometrów (7,5 km stylem klasycznym plus 7,5 km stylem dowolnym).
Reprezentantka Norwegii wyprzedziła na finiszu Szwedkę Charlotte Kallę, na trzecim miejscu bieg ukończyła druga z Norweżek, Heidi Weng, która straciła do zwyciężczyni 13,2 sekundy.
Justyna Kowalczyk zajęła 6. miejsce, ze stratą 56,1 sek. do Marit Bjoergen.
Po zakończeniu biegu Justyna Kowalczyk przyznała, że jednym z kluczowych momentów zawodów była zmiana nart - tuż przed tym polska narciarka, zablokowana przez jedną z rywalek przewróciła się i straciła około 20 sekund:
"To było kluczowe dla biegu, bo (...) pięć dziewczyn odjechało. Saarinen poszła po dużym łuku, ja byłam z tyłu i powinnam to kontrolować, ale nie przewidziałam jej zamiaru.
Grupie łatwiej jechać, jedna osoba takiego "pociągu" nie dogoni. Nie byłam w stanie dojść rywalek, to jest tak samo, jak w kolarstwie - pięć osób pojedzie szybciej niż jedna osoba. Ale i tak jestem z tego biegu zadowolona, dałam naprawdę z siebie wszystko (...). Tego od siebie oczekiwałam, to są igrzyska, choćby nie wiem co, to się nie poddam.
Jeśli chodzi o smarowanie - miałam świetnie przygotowane narty do stylu dowolnego. Do stylu klasycznego mogłyby być ciut lepsze, ale sama takie wybrałam." - powiedziała po biegu łączonym Justyna Kowalczyk.

Naczelna Redakcja Sportowa PR / mw

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz