Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dzienniki
23.08.2008 12:10

ABW rozważa podjęcie kroków prawnych wobec "Naszego Dziennika"

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego rozważa podjęcie kroków prawnych wobec "Naszego Dziennika". Ma to związek z dzisiejszym artykułem tej gazety na temat zasad przyznawania lokali mieszkalnych funkcjonariuszom Agencji - poinformowała IAR rzeczniczka prasowa ABW Katarzyna Koniecpolska-Wróblewska.

Podziel się
Dodaj komentarz

Jej zdaniem, w artykule Wojciecha Wybranowskiego znalazły się nieprawdziwe informacje, a część z nich została świadomie zmanipulowana. "Treść publikacji godzi w dobre imię Agencji" - dodała Katarzyna Koniecpolska-Wróblewska.

Według "Naszego Dziennika" pracownicy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, aby zatrzymać służbowe mieszkanie, meldują w nich swoje rodziny. W ten sposób dochodzi do przejęcia lokali na zasadzie "wiecznego użytkowania". Według gazety z takiego sposobu na pozyskanie blisko stumetrowego apartamentu w Warszawie skorzystał, między innymi, wiceszef ABW pułkownik Jacek Mąka. Tym informacjom zaprzecza rzeczniczka ABW. Katarzyna Koniecpolska-Wróblewska zapewniła, że przyznawanie lokali mieszkalnych funkcjonariuszom Agencji odbywa się zgodnie z przepisami, które obowiązuja na terenie poszczególnych gmin.

ABW w komunikacie informuje, że żaden z członków obecnego kierownictwa ABW nie wykupił w ciągu ostatniej dekady przydzielonego mieszkania komunalnego.

Tagi: dzienniki, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz