Adam Małysz: doświadczenie uratowało go przed poważnym wypadkim

0

Adam Małysz stracił przewodnictwo w klasyfikacji Pucharu Świata w skokach narciarskich. Podczas dzisiejszych zawodów na skoczni Holmenkollen w Oslo nasz najlepszy skoczek zajął dopiero 54. miejsce, nie zdobył punktów, ale za to wybronił się od ciężkiego upadku. Po wyjściu z progu w Małysza uderzył silny podmuch wiatru, jna szcęscie mistrz świata potrafił bezpiecznie wylądować.

Dzisiejszy konkurs ze względu na silny wiatr przerwano po pierwszej serii skoków. Wygrał Szwajcar Simon Ammann przed Austriakiem Martinem Kochem i Finem Matti Hautamaekim. Najlepszy z Polaków, Kamil Stoch, był 19.
Największy rywal Małysza w drodze po Puchar Świata, Norweg Andres Jacobsen, był dziś siódmy i dzięki temu o 14 punktów wyprzedza Polaka. Do zakończenia sezonu pozostały trzy konkursy na mamuciej skoczni w słoweńskiej Planicy.