Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Afganistan - dowodzenie - zmiana

0
Podziel się:

Generał Andrzej Knap, który kończy misję w Afganistanie mówił na pożegnalnej uroczystości w Ghazni, że Polacy są bardzo dobrze postrzegani przez żołnierzy NATO z innych krajów

Afganistan - dowodzenie - zmiana
(Anna Pawlak/isaf.wp.mil.pl)
bECLVqJh

Zmiana na ważnym stanowisku dowódczym w siłach NATO w Afganistanie. Służbę w tym kraju kończy generał Andrzej Knap, który pełnił najwyższe polskie stanowisko w siłach Sojuszu. Zastąpi go pułkownik Andrzej Kuśnierek.

Wojska NATO w Afganistanie podzielone są na pięć regionów. Polakom przypada w udziale stanowisko zastępcy dowódcy Regionu Wschód. To właśnie na wschodzie Afganistanu znajduje się baza Ghazni w której stacjonują Polacy. Dowódca polskiego kontyngentu bezpośrednio podlega dowódcy Regionu Wschód.

Generał Andrzej Knap, który kończy misję w Afganistanie mówił na pożegnalnej uroczystości w Ghazni, że Polacy są bardzo dobrze postrzegani przez żołnierzy NATO z innych krajów. - _ Każdy wnosi coś do tej koalicji. My jako Słowianie, wnosimy otwartość w kontaktach, historię _ - dodawał generał Knap.

bECLVqJj

Następca generała Knapa, pułkownik Andrzej Kuśnierek w Polsce jest dowódcą 2. Brygady Zmechanizowanej w Złocieńcu. W Afganistanie jest teraz niemal 2 tysiące polskich żołnierzy. Misja wojsk NATO w tym kraju ma zakończyć się w 2014 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Ważna decyzja NATO w Afganistanie Anders Fogh Rasmussen podkreślał, że afgańskie siły bezpieczeństwa dojrzały do tego, by objąć całkowitą odpowiedzialność za swój kraj
Rasmussen dziękuje Polsce za Afganistan Sekretarz generalny oddał hołd polskim żołnierzom, uczestniczącym w misjach Sojuszu.
Polska wyda na to jeszcze 180 mln zł Wydatki w okresie od połowy kwietnia do połowy października przewidziano na 177,4 mln zł.
bECLVqJK
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)