Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
samoobrona
09.06.2007 15:43

Andrzej Lepper : To Samoobrona jest twórcą IV RP

Podczas jubileuszowego Kongresu "Samoobrony" w Warszawie, Andrzej Lepper podsumował caly okres przemian w Polsce po 1989 roku i 15 lat działania swojej partii.

Podziel się
Dodaj komentarz

Andrzej Lepper powiedział, że III Rzeczypospolita doprowadziła do nędzy i biedy wielu milionów ludzi, oraz upadku wszystkich dziedzin gospodarki poza handlem, który znajduje się w obcych rękach.
Przewodniczący Samoobrony mówił, że to jego partia pierwsza miała odwagę powiedzieć, iż przemiany idą w złym kierunku i że trzeba zatrzymać grabież Polski.
Zdaniem Andrzeja Leppera, to Samoobrona jest twórcą IV Rzeczypospolitej, choć nazwę wymyśli bracia Kaczyńscy, ale program opracowała właśnie jego partia.
Andrzej Lepper zapewnił, że jego partia dąży do poprawy warunków polskiego członkostwa w Unii Europejskiej. Lepper zarzucił Leszkowi Millerowi, Włodzimierzowi Cimoszewiczowi i Jarosławowi Kalinowskiemu, że podczas negocjacji z Unią zgodzili się na nierówne, niepartnerskie warunki członkostwa Polski.
Lepper zwrócił uwagę, że odbija się to niekorzystnie między innymi na sytuacji polskich rolników, którzy otrzymują najniższe dopłaty do produkcji.
Andrzej Lepper odniósł się też do polskich żołnierzy walczących w Iraku i Afganistanie. Podkreślił, że Samoobrona ma do nich wielki szacunek i nie będzie się zgadzać, by niewinnie ginęli.
Lider Samoobrony skomentował też wczorajsze spotkanie prezydentów Busha i Kaczyńskiego na Helu. Według niego, dobrze się stało, że nie zapadły konkretne decyzje.
Wicepremier nazwał propozycję Putina, aby USA skorzystały z systemu radarowego w Azerbejdżanie, "wbijaniem między Polskę i Stany Zjednoczone przysłowiowego klina".

Tagi: samoobrona, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz