Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
nowe
20.04.2008 12:00

Arcybiskup Gocłowski: przywitajcie nowego metropolitę gdańskiego "całym sercem"

Dotychczasowy metropolita gadański, arcybiskup Tadeusz Gocłowski zaapelował do wiernych archidiecezji, by przywitali nowego metropolitę gdańskiego "całym sercem". W kościołach archidiecezji gdańskiej czytany jest dziś list arcybiskupa Gocłowskiego, w którym zaprasza on na ingres arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia, 26 kwietnia.

Podziel się
Dodaj komentarz

Arcybiskup Gocłowski podkreśla w liście, że "Kościół Gdański, który z wielkim zaangażowaniem przeżywa wydarzenia w Ojczyźnie, pragnie być nadal wiernym stróżem podstawowych wartości etycznych w życiu naszego społeczeństwa".

"Pasterzem i nowym Stróżem tych wartości będzie Ksiądz Arcybiskup Metropolita, którego Pan nasz Jezus Chrystus przysyła do nas" - zapewnia arcybiskup Tadeusz Gocłowski .

Arcybiskup Gocłowski wyraża nadzieję, że uroczystość ingresu abpa Głódzia w najbliższą sobotę "zjednoczy zarówno kapłanów jak i wiernych wszystkich wokół Jezusa Chrystusa, by wszyscy mogli być Jego prawdziwymi świadkami wobec świata, który tęskni za prawdą i miłością, a więc za prawdziwym świadectwem uczniów Chrystusa".

Arcybiskup Gocłowski wyraził także radość, że Ingres odbędzie się w przeddzień dorocznej uroczystości ku czci patrona archidiecezji gdańskiej - świętego Wojciecha. Przypomniał, że w tym roku będzie ona obchodzona w Sanktuarium Wojciechowym w niedzielę 27 kwietnia.

Arcybiskup Gocłowski zaprosił też całą archidiecezję do Sanktuarium świętego Wojciecha, by modlić się przez jego wstawiennictwo o Boże łaski dla nowego metropolity.

Uroczystej Sumie odpustowej w południe, 27 kwietnia, będzie przewodniczył nowy metropolita gdański - arcybiskup Sławoj Leszek Głódź. Sumę poprzedzi - tradycyjna już pielgrzymka z Relikwiami Świętego Wojciecha, która wyruszy o godzinie 9.00 z gdańskiej Bazyliki Mariackiej.

O 10.00, w niedzielnej Mszy świętej na Wzgórzu świętego Wojciecha będą uczestniczyć dzieci biorące udział w Ogólnopolskim Kongresie Eucharystycznym w Gdańsku. Tej Mszy świętej będzie przewodniczył biskup Antoni Długosz.

Tagi: nowe, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz