Notowania

tymoszenko
05.08.2011 16:40

Aresztowanie Julii Tymoszenko. Doszło do przepychanek

Sąd twierdzi, że podjął taką decyzję na wniosek prokuratorów, którzy uzasadniali, że przeszkadza ona w posiedzeniach ignorując ich uczestników.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Julia Tymoszenko przekonuje, że jej aresztowanie związane jest z tym, że stawiała niewygodne pytania przesłuchiwanemu dziś w charakterze świadka premierowi Mykole Azarowowi.

Sąd twierdzi, że podjął taką decyzję na wniosek prokuratorów, którzy uzasadniali, że przeszkadza ona w posiedzeniach ignorując ich uczestników.

Do sali posiedzeń weszło kilkudziesięciu funkcjonariuszy oddziałów specjalnych, którzy otoczyli, a następnie wyprowadzili byłą premier. Doszło do przepychanek milicji ze zwolennikami i współpracownikami Julii Tymoszenko.

O aresztowanie byłej premier zabiegała prokurator Lidia Frołowa, która przypomniała, że Julia Tymoszenko _ nie reaguje na uwagi, nadużywa swoich praw, wyraża się obraźliwie o uczestnikach procesu _.

W pieczerskim sądzie Kijowa toczy się sprawa Julii Tymoszenko dotycząca zawarcia niekorzystnych dla Ukrainy, według prokuratury, umów gazowych z Rosją. Była premier twierdziła, że są to prześladowania polityczne i w czasie każdego z posiedzeń lekceważyła sędziego i prokuratorów.

Dziś, gdy zeznawał obecny szef rządu, Mykoła Azarow, zażądała tłumacza. ponieważ mówi on tylko po rosyjsku, a proces powinien przebiegać w języku państwowym, czyli po ukraińsku. Julia Tymoszenko pochodzi z Dniepropietrowska i jej pierwszym językim jest rosyjski, którym posługuje się doskonale.

Więcej na ten temat - czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/154/t83098.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/julia;tymoszenko;nie;trafi;do;aresztu;chociaz;obrazila;sedziego,252,0,881660.html) Sąd nie wyśle byłej premier za kratki Sąd w Kijowie nie zgodził się na aresztowanie byłej premier Ukrainy Julii Tymoszenko - podała agencja Interfax-Ukraina. Z wnioskiem o zatrzymanie wystąpiła prokuratura.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/154/t83098.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ukraina;sad;pozbawil;tymoszenko;obroncow,18,0,876306.html) Była premier bez obrońców. Grozi jej 7 lat Sędzia, który przewodniczy procesowi byłej premier Ukrainy nie zgodził się na dopuszczenie nowych obrońców.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/50/t75826.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wyrzucili;tymoszenko;z;sali;sadowej,188,0,867004.html) Wyrzucili Tymoszenko z sali sądowej Była premier Ukrainy Julia Tymoszenko została usunięta z sali sądowej podczas własnego procesu, odbywającego się w związku z oskarżeniem o nadużycie władzy w okresie, gdy stała na czele rządu.
Tagi: tymoszenko, proces, przesłuchanie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz